Polemik & Kulis
14 Şub 2021 18:51 Son Güncelleme: 14 Şub 2021 19:02

Olay TV’de kritik toplantı! Tasfiye mi olacak?

30 Kasım'da yenilenmiş kadrosuyla İstanbul'daki yeni ofisinde yayına başlayan Olay TV 25 Aralık'ta kapanma kararı almıştı.

Google Haberlere Abone ol

1994 yılında iş adamı Cavit Çağlar tarafından Bursa’da yerel bir televizyon kanalı olarak kurulan Olay TV, kısa süre önce kabuk değiştirerek haber kanalı formatında izleyiciler ile yeniden buluşmuştu.

Merkezini İstanbul'a taşıyan ve çeşitli medya kuruluşlarından flaş isimleri transfer eden kanalın muhalif haber ve yorumları iktidarı rahatsız etmiş, HDP Meclis Grup toplatısının yayınlanması ise uzun süre konuşulmuştu.

Cavit Çağlar'ın "Bu yayın politikası beni aştı, ismimi de frekansımı da çekiyorum" çıkışının ardından Olay TV 25 Aralık'ta yayın hayatını sonlandırmıştı.

İş insanı Cavit Çağlar ile yolları ayrılan Olay TV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Köksal yeni bir kanal arayışındaydı. Olay TV'nin yüzde 70 finansmanını sağlayan Köksal'ın, KRT TV’yi satın aldığı iddia edilmiş ancak bu KRT üst yönetimi tarafından yalanlanmıştı.

Ve bugün çalışanları meraklandıran bir gelişme yaşandı. Medyaradar’ın edindiği bilgilere göre; çalışanlar yarın saat 11:00’de toplantıya çağırıldı. Toplantının içeriği henüz bilinmiyor, ancak yeni bir kanal bulamayan Hüseyin Köksal'ın tasfiye kararı aldığı iddiası ortaya atıldı.

Twitter’da ‘Parya’ isimli sosyal medya kullanıcısı, “İddia, Olay TV’nin kapanmasının ardından, yeni kanal arayışları devam eden Hüseyin Köksal ve ekibi, yapılan görüşmelerden bir sonuç elde edemeyince tasfiye kararı aldılar, durumun yarın çalışanlara iletileceği söyleniyor.” ifadelerini kullandı.