Gündem
26 Ara 2020 16:32 Son Güncelleme: 26 Ara 2020 16:37

Olay TV kapandı, muhalefet iktidarı suçladı: Utanç verici

Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Davutoğlu, Temel Karamollaoğlu ve Ali Babacan, 26 gün önce açılan Olay TV'nin iktidardan gelen baskı yüzünden kapatılmasına tepki gösterdi: "Ülkemizin siyasi tarihine utanç sebebi olarak geçmiştir."

26 gün önce başladığı yayın hayatına dün son veren OLAY TV'nin Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, kapanış programında yaptığı açıklamada “Habercilik anlayışı ve yayınımız zannediyorum bir sürü yeri rahatsız etti. Cavit bey, (Çağlar) 'Bana iktidardan büyük baskı var. Çok ağır baskı altındayım devam edemeyeceğim' dedi" açıklamasını yaptı. Bu açıklamadan sonra Olay TV'nin ekranı karardı. Muhalefet liderleri Olay TV'nin kapatılmasına şöyle tepki gösterdi: 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Olay Tv'nin ekranlarının karartılmasına karşı, "Ülkemiz bu karanlığı hak etmiyor. Aydınlığı mutlaka getireceğiz.

SAADET Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: "Yasaklarla mücadele edeceğiz diyerek iş başına gelen bir iktidarın döneminde, Olay TV‘nin sadece 26 gün yayın hayatına devam edebilmesi ve akabinde baskılar sonucu ekran karartması; ülkemizin siyasi tarihine utanç sebebi olarak geçmiştir. Basının özgür olmadığı, gazetecilerin hapsedildiği, fikirlerin rahatlıkla ifade edilemediği bir ülkenin kalkınması da ilerlemesi de mümkün değildir.  

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Dün akşam konuğu olduğum Olay TV‘nin ekranına düşen karanlık, basın özgürlüğünü kısıtlayanların görüntüsüdür. 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: Olay TV’nin iktidar baskısı sonucu daha bir ay olmadan kapanması, demokrasimiz adına utançtır! Neden korkuyorsunuz bağımsız gazetecilerden? Unutmayın sadece şaibeli işleri olan, kirli ilişkiler ağına bulaşan, yalanlarla insanları kandıranlar korkar basından.

İYİ Parti lideri Meral Akşener: Özgür medya, demokrasimizin vazgeçilmez bir unsurudur. Ve Türk milleti her zaman, demokrasisine el uzatanların bileğini bükmeyi bilmiştir. #Olaytv'yi kapatarak demokrasimize el uzatanlar bu gerçeği akıllarından çıkarmasın