Televizyon
25 Ara 2020 19:58 Son Güncelleme: 25 Ara 2020 21:16

Olay TV alkışlarla yayın hayatını noktaladı! 'Başka bir adreste buluşacağız!'

30 Kasım'da yenilenmiş kadrosuyla İstanbul'daki yeni ofisinde yayına başlayan Olay TV kapandı. Kapanma anları ekranlara böyle yansıdı...

Google Haberlere Abone ol

Yaptığı flaş transferlerin ardından 1 Aralık 2020'de yeniden yayına başlayan Olay TV, bu akşam Ana Haber Bülteni'nin ardından bir kez daha kapandı.

Kanalın son yayını olan Nevşin Mengü ile Ana Haber Bülteni'ne, Olay TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar da katıldı. Sarılar, kanalın neden kapandığını canlı yayında açıkladı.

Sarılar, canlı yayında yaptığı açıklamada "Cavit Bey baskı için iktidarı işaret etti. 30 Kasım'da ortaya çıkan bir kanalı kimin hedef alacağını herkes biliyor. Yayın lisans sahibi Cavit Bey. Hüseyin Köksal bir arayışa geçti. Çeşitli görüşmeler yapıyor" dedi.

Sarılar, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

"Olay TV'nin bütün yayın hakları Cavit Çağlar'da. Hüseyin Köksal buraya yeniden yayın hayatına başlaması için birlikte yola çıktılar. Türkiye'nin kutuplaşmış ortamında herkese eşit mesafede yayın için birlikte bir araya geldiler. Hüseyin Bey Cavit Bey'le ortaklığını sonlandırma kararı aldı."

"Cavit Bey 'Başka gazetecilik kadrosuyla yola devam et baskısı görüyorum' dedi"

"Bu yayıncılığı daha fazla sürdüremeyeceğimizi anladık. Cavit Bey diyor ki: Bana iktidardan büyük baskı var. Kendi ifadesi. 'Büyük baskı var, devam edemeyeceğim' dedi. Kendisine burada hepimizin yerine gelecek ve bu yayını Olay TV'yi götürecek insanlar listesi sunulduğunu da söyledi kendi. 'Başka gazetecilik kadrosuyla yola devam et baskısı görüyorum' dedi kendisi."

"Cavit Bey iktidarı işaret etti. 30 Kasım'da yayına başlamış bir televizyonu, üstelik de tarafsız habercilik yapacağım iddiasıyla çıkan bir kanalı susturacak baskıyı yapacak merciiyi herkes biliyor."

Sarılar'ın konuşmasının ardından kanal ekranı karartılarak yayın durdu. 

"Habercilik yapmaya devam edeceğiz"

Kanalın Ankara Temsilcisi Özlem Akarsu Çelik de “Türkiye medya tarihinin en kısa televizyonculuk serüveni sona eriyor. Bugün veda ediyoruz ama başka bir gün başka bir adreste buluşacağız. Kamu yararına habercilik yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini paylaştı.

Spiker Duygu Demirdağ'dan Olay TV paylaşımı

Kanalın spikeri Duygu Demirdağ da sosyal medyadan, “Bugün 25 Aralık 2020. 180 televizyoncunun, gazetecinin, emekçinin çalıştığı bir televizyon kanalı, Olay Tv kapandı. Sadece 26 gündür yayında olan bir ekran karardı bu akşam. Haberini, yayınını kendimiz yaptık. Bu tarihi yazmak lazım bir kenara... Gün gelir, okuruz” ifadelerini paylaştı.

Bu sözlerin ardından tüm çalışanlar canlı yayın stüdyosunda toplanarak alkışlarla ekranın kararmasını bekledi. Bu sırada Nevşin Mengü ve diğer isimlerin gözlerinin dolduğu görüldü.