Gündem
10 Oca 2020 18:35 Son Güncelleme: 10 Oca 2020 18:47

Okurken kanınız donacak! İstanbul'da ikinci Palu ailesi skandalı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye'yi yaptıkları tüyleri diken diken itiraflarla günlerce meşgul eden Palu Ailesi'nden de beter bir soruşturma yürütüyor. İddialar kanınızı donduracak türden.

Okurken kanınız donacak! İstanbul'da ikinci Palu ailesi skandalı!

Sabah gazetesinden Atakan Irmak'ın haberine göre; İstanbul'da yaşayan 19 yaşındaki Özlem K., 3 yıl boyunca babası Hüseyin K. (53) ve ağabeyi Erdem K. (23) tarafından işkence ve cinsel istismara uğradığı iddiasıyla savcılığa şikayette bulundu.

Ailesinin şiddetine sadece kendisinin değil kardeşlerinin de maruz kaldığını ileri süren genç kız 21 yaşındaki ağabeyi Vefa K.'nin anne ve babası tarafından küçük kız kardeşlerine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla şikâyet edildiğini ve haksız yere 5 ay cezaevinde yatmasına sebep olduklarını iddia etti. 

'BABAM TARAFINDAN SİSTEMATİK TACİZE UĞRADIM'

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı genç kızın şikayetinin ardından baba Hüseyin K., ve ağabey Erdem K., hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında ifadeleri alınan şüpheliler cinsel taciz ve işkence iddialarını yalanlarken, Özlem K.'nın akıl sağlığının yerinde olmadığını ileri sürdüler.

Özlem K., savcılıkta verdiği ifadesinde yıllarca yaşadığı istismar ve şiddete ilişkin şunları anlattı:

"Babam Hüseyin K., Annem Ceyhan K., ve abim Erdem K.'den şikayetçiyim. Babam Hüseyin K.'den 2016 senesinde tacize uğradım. Cinsel taciz olayı 2016 yılının Haziran ve Temmuz ayında meydana gelmiştir. Babam bana dayak atarken özel yerlerime dokunuyordu.

 

'BABAM VE ABİM TACİZ EDER ANNEM GÖZ YUMARDI'

Ben daha önce ailemden cinsel taciz ve şiddete uğradığım için çocuk esirgeme kurumuna yerleştim. Annem Ceyhan K., ise babamın bizlere uyguladığı şiddet ve taciz olayların gördüğü halde sesini çıkarmıyordu. Abim Erdem K. ise 2015 yılının güz aylarında defalarca beni ellemeye çalıştı."

Genç kızın ifadelerinin ardından yürütülen soruşturma sonunda anne Ceyhan K., baba Hüseyin K., ve büyük ağabey Erdem K., hakkında 'Çocuğun cinsel istismarı' ve 'Basit yaralama' suçları kapsamında iddianame hazırlandı.

3 KARDEŞ GİZLİCE EVİ TERK ETTİ

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan şüpheliler geçtiğimiz günlerde ilk kez hakim karşısına çıktı. Mahkemede ifadesi alınan baba Hüseyin K., üzerine atılı suçlamaları reddederek mağdurenin öz kızı olduğunu ve kendisine iftira attığını ileri sürdü.

2016 yılının ortalarında ailecek toplandıklarını anlatan baba, oğlu Vefa'nın kız kardeşleri olan Özlem ve Meryem ile birlikte evden ayrılmak istediğini söyledini ifade etti. O dönemde 3 kardeşin yaşlarının henüz 18, 16 ve 14  olduğunu belirten baba gitmelerine izin vermediğini, sabah olduğundaysa çocuklarının evden gittiğini ileri sürdü.

HASTANEDEN RAPOR ALIP ŞİKÂYETÇİ OLDULAR

İzmir'de akrabalarının yanına sığınan 3 kardeş hastaneye giderek ailesinden şiddet gördüğünü ve şikâyetçi olduklarını söylediler. Daha sonra İstanbul'a gelen kardeşler burada Sosyal Hizmetler tarafından ayrı ayrı çocuk esirgeme kurumu yurtlarına yerleştirildiler.

Baba Hüseyin K. mahkemedeki ifadesinde oğulları Vefa'nın bir süre sonra kendilerini arayarak eve gelmek istediğini söylediğini kızlarının yurtta kalmaya devam ettiğini aktardı. Vefa K.'nın  eve gelmesi nedeniyle kızları Özlem'in kin besleyerek haklarında şikâyetçi olduğunu düşündüğünü ifade etti.

OĞULLARINI BİLEREK CEZAEVİNE ATTIRDILAR İDDİASI

Mahkemede şüpheli sıfatıyla ifade veren anne Ceyhan K., ve ağabey Erdem K., da Özlem'in kendilerine iftira attığını iddianamede yer alan ifadelerin hiçbirisinin doğru olmadığını ileri sürdü.

Kardeşlerden Vefa K., ise tanık olarak verdiği ifadesinde babasından yıllarca şiddet gördüğünü kardeşi Özlem K.'nın ise sık sık dayak yediğini ve bu sırada cinsel tacize de maruz kaldığını söyledi.

Anne ve babasının kendisini kardeşlerine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla şikayet ettiklerini hatta kardeşlerinin de haftalarca ağabeyleri hakkında aleyhte ifade vermeleri için eğitildiğini ileri süren genç adam haksız yere 5 ay boyunca cezaevinde yattığını söyledi.

'BABAM KARDEŞİMİ ÖLDÜRÜP EVİN ALTINA GÖMDÜ'

İfadesine devam eden Vefa K., korkunç bir iddiayı ortaya attı. Ailesinin bu iftirayı kendisine bilerek attığını ileri süren Vefa K. çünkü daha evvel 1,5 yaşındaki erkek kardeşinin babası tarafından dövülerek öldürüldüğünü ve cesedin parçalara ayrılarak gizlice gömüldüğünü bildiğini söyledi.

Yaşadığı şiddet ve cinsel taciz olaylarından dolayı emniyete giderek kardeşinin ölümüyle ilgili konuşacağını annesine söylediğini belirten Vefa K., annesinin kendisini daha önce iftira atarak cezaevine attırdığını eğer konuşursa yine yapacakları yönünde tehditte bulunduğunu savundu.

'CESEDİN YERİNİ BİLİYORUM GÖSTEREBİLİRİM'

Kardeşlerinin ölümüyle ilgili şikâyette bulunduğunu anlatan genç adam, babasının 1,5 yaşındaki oğlunu öldürmesine ilişkin olarak Gaziosmanpaşa Adliyesinde soruşturmanın devam ettiğini ve burada verdiği ifadesinde cesedin yerini gösterebileceğini söyledi.

Kendisinin de cinsel tacize maruz kaldığını söyleyen Vefa K., babasının 6 yaşındayken kendisini dövdüğünde erkeklik organını çakmakla yaktığını iddia etti. Mahkemede annesinin toplamda 17 çocuk doğurduğunu şuanda yaşayan 9 çocuk bulunduğunu anlatan Vefa K., 8 kardeşinin ihmalden yada dövülmekten dolayı öldüğünü, annesinin de babalarından dayak yediği için kendilerini dövmeye mecbur olduğunu savundu.

BÜYÜK ABLA DA TANIK OLARAK DİNLENECEK

Mahkeme dosya tanığı Vefa K.'nin hakkında açılmış ve yargılaması sonuçlanıp istinaf aşamasında olan dosyanın bir suretinin getirilmesi ve müşteki Özlem K.'nin ablası olan Duygu I.'nın da tanık olarak dinletilmesi için duruşma ertelendi.