Gündem
30 Mar 2022 12:42 Son Güncelleme: 30 Mar 2022 12:45

Oktarcıların en önemli ismi de tutuklandı

Aralarında Oktar Babuna'nın da yer aldığı 50 sanık, ifadelerinin alınmasının ardından tutuklandı.

Adnan Oktar suç örgütü davasında haklarında çıkarılan yakalama kararı üzerine gözaltına alınan aralarında Oktar Babuna'nın da yer aldığı 50 sanık, ifadelerinin alınmasının ardından tutuklandı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi'nin, yerel mahkemece verilen hükmü usulden bozmasının ardından tahliye edilen 61 sanıktan yakalanamayan 11'ini arama çalışmaları devam ediyor.

İTİRAFÇI OLACAKLARA BASKI
Öte yandan, aralarında Adnan Oktar'ın avukatlarının da bulunduğu 8 şüphelinin itirafçı olmak isteyen cemaat üyelerini tehdit ettikleri öğrenildi.

Oktar cemaatine yönelik ikinci operasyon da İstanbul merkezli olarak 4 ilde gerçekleştirildi. Aralarında Adnan Oktar'ın avukatlarının da bulunduğu 8 şüphelinin, itirafçı olmak isteyen kişileri tehdit ettikleri belirlendi. Bu kapsamda düzenlenen operasyonda 4 avukat gözaltına alındı. Adnan Oktar'ın avukatlarına ait İstanbul'da 2, Ankara'da da 1 ofiste arama yapıldı. Avukatların cemaatteki kadınların görüşüne gittiği, "Bizden başka avukatla görüşmeyeceksin" diye not yazıp, gösterdikten sonra yırttığı öğrenildi.

OKTAR'IN NOTU İLETİLDİ: SENİ SEVİYORUZ MÜGE SULTAN
Yeni Şafak'ta yer alan habere göre ayrıca avukatlar, itirafçı olacağı anlaşılan Müge Öğütçü'yü Oktar'a bildirdi. Adnan Oktar da Öğütçü'ye iletilmesi için bir not yazıp avukatına teslim etti. Notta "Müge sultan seni çok seviyoruz, sen bir tanemizsin" yazdığı tespit edildi.

FİŞLEME LİSTELERİ ÇIKTI
Operasyonda grubun önde gelen isimlerinden Tarkan Yavaş'ın bilgisayarında bazı bilgiler ele geçirildiği belirtildi. Buna göre, cezaevindeki sanıkların avukatlarla yaptığı görüşmeler Yavaş'a iletildi, avukatların görüştüğü sanıkları itirafçı olup olmayacağına ilişkin fişlediği listeler bulundu. Bursa'da cezaevindeki 2 sanığın itirafçı olması üzerine, Yavaş'ın kadınlara baskı yapılması için talimat verdiği ortaya çıktı. Ayrıca davayla ilgilenen avukatların da Adnan Oktar tarafından tehdit edildiği öğrenildi.