Magazin
16 Nis 2015 08:56 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:29

Okan Bayülgen'in annesi hangi lidere danışman oldu?

Ünlü televizyoncu Okan Bayülgen’in annesi avukat Doğudan Bayülgen siyasi bir lidere danışmanlık yapacak.

Okan Bayülgen'in annesi avukat Doğudan Bayülgen, Doğu Perinçek’e danışman oldu.

Vatan Partisi Genel Merkezi’nde dün yapılan üye katılım töreniyle ünlü televizyoncu Okan Bayülgen’in annesi avukat Doğudan Bayülgen partiye üye oldu. 

Aydınlık'ta yer alan habere göre; Bir süre siyasetle uğraşan Bayülgen iki partide kurucu olarak görev aldı. Demokrat Merkez Partide İstanbul İl Başkanlığı yaptı; Demokrat Türkiye Partisi’nde Genel Kurul Üyeliğini yürüttü ve 1995 seçimlerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak katılan ilk kadın oldu. 

Güzel Haliç Lioness Derneği, Ulusal Birlik ve Dayanışma Derneği, Atatürk Öğrencileri Derneği kurucu başkanı olan Bayülgen halen bu derneklerin onursal başkanı. Şimdilerde ise Müdafaa-i Hukuk Vakfı’nın yönetim kurulu üyeliğini devam ettiriyor.

Bayülgen’in rozetini eski Savunma Bakanı Vatan Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Barlas Doğu taktı ve “Çağdaş kişiliğiyle uzun zamandır tanıyorum. Partimize üye olduğu için de gururluyum” ifadesini kullandı. Bayülgen’in İstanbul ve çevre illerden sorumlu Genel Başkan Danışmanı olarak görev alacağı öğrenildi. 

Bu arada Barlas Doğu’nun kızı Seramik Sanatçısı Bercis Açıkalın ve damadı Elektronik Yüksek Mühendisi Turhan Açıkalın da dünkü törenle partiye üye oldu. 

Bercis Açıkalın, “Biz ailecek Vatan Partisi ailesine katıldık. Sizlerle beraber çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Üye olmadan evvel babam bana ‘Oy verebileceğin bir parti buldum sana’ dedi. Sonra takip ettim. Hakikaten öyle. Umarım başarılarımızın devamı gelir” dedi.