Gündem
11 Oca 2021 16:11 Son Güncelleme: 11 Oca 2021 16:12

'Öğretmenler rahata alıştı' diyen Alçı'ya tepki!

Habertürk yazarı Nagehan Alçı bugünkü köşesinde 'öğretmenler rahata alıştı' ifadelerini kullandı. Alçı'nın bugünkü yazısına Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici'den tepki geldi.

Habertürk yazarı Nagehan Alçı bugünkü köşesinde 'öğretmenler rahata alıştı' ifadelerini kullandı.

Nagehan Alçı yazısında "Öğretmenler olduğu yerden uzaktan eğitime devam ediyor. Onlar da farkında uzaktan eğitimin neredeyse hiçbir geri dönüşünün olmadığının. Ne sınav var, ne sağlıklı bir kontrol. Hele Anadolu’da, köylerdeki durumu unutun! Ama öğretmenler de öğrenciler de okulsuzluğa, rahata alıştı sanki… Hakikaten isyan ediyorum! Okulları açmaya ne zaman öncelik vereceğiz? (Bana karşı çıkacak olanlara yarın uluslararası kuruluşların bu konudaki çağrılarını anlatacağım…)" dedi.

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, Alçı'nın yazısına tepki gösterdi.

Anadolu Eğitim Sendikası adına yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Habertürk yazarı Nagehan Alçı bugün yazdığı köşesinde 'öğretmenler rahata alıştı' diye başlık atmış. Öğretmenlik ile uzaktan yakından alakası olmayan bir kişinin uzaktan eğitimi kolay! zannederek öğretmenlere böyle bir ithamda bulunulması kabul edilemez.

Yüz yüze eğitimden çok daha zor olan uzaktan eğitim sürecinde öğretmenler fedakarca görev yapmakta ve öğrencilerinin öğrenme kayıplarının önüne geçebilmek için gayret sarf etmektedir. Kaldı ki salgın seyrinin kontrol altına alınması sonrasında okulların yüz yüze eğitime geçmesini en çok isteyenler de öğretmenlerdir.

Uzaktan eğitim sürecinde fedakarca görev yapan öğretmenler sizden teşekkür beklemiyor, kötü düşüncelerinizi öğretmenlerin üzerinden çekin yeterlidir..."