Polemik & Kulis
25 Şub 2021 18:59 Son Güncelleme: 25 Şub 2021 23:21

OdaTV'de flaş gelişme! Ünlü sunucu Genel Yayın Yönetmeni oluyor!

2007 yılında haber portalı olarak yayın yaşamına başlayan ve Soner Yalçın'ın imtiyaz sahibi olduğu OdaTV'de flaş gelişmeler yaşanıyor.

2007 yılında haber portalı olarak yayın yaşamına başlayan ve Soner Yalçın'ın imtiyaz sahibi olduğu OdaTV'de flaş gelişmeler yaşanıyor.

2007 yılından bu yana Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Barış Pehlivan ile 2008 yılından bu yana Haber Müdürlüğü görevini yürüten, Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı Barış Terkoğlu'nun OdaTV ile yolları ayırma kararı aldıklarını duyurmuştuk.

İki ismin ayrılık kararının ardından OdaTV Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilecek isim de medya kulislerinde konuşulmaya başladı.

Uzun yıllar NTV, Kanal 6, CNN Türk, 24 TV ve Kanal D'de editörlükten haber sunuculuğuna dek çeşitli görevlerde bulunan Serdar Cebe'nin, OdaTV Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirileceği öğrenildi. 

Cebe son olarak, Amerika'nın Sesi (VOA) kanalında muhabir-sunucu olarak görev yapmaktaydı.

SERDAR CEBE KİMDİR?

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü´nü bitiren Serdar Cebe, 1992 yılında Milliyet Gazetesi Ankara büroda muhabir olarak meslek hayatına başladı.

Cebe, Kanal D´nin açılmasıyla muhabir olarak 1997 yılına kadar yoluna burada devam etti.

Daha sonra NTV ve Kanal 6´da editör ve haber spikerliği görevlerinde bulundu.

Deneyimli gazeteci, 2000 yılının Ocak ayında CNN TÜRK´e geçti ve Mehmet Ali Birand ile Çiğdem Anad´ın sunduğu `Gündem´ programının editörlüğünü yaptı.

2002 yılında Cüneyt Özdemir ve Soner Yalçın ile `Meşin Yuvarlağın Türkiye Serüveni´ isimli belgeseli hazırladı ve sundu.

2005 yılında CNN TÜRK´te yayınlanan `Para´ belgeselinin metin yazımını Özgül Apaçe ile birlikte yaptı.

Serdar Cebe, 2003 yılında Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği´nin verdiği "En İyi Sabah Programı Sunucusu" ödülünü aldı.

2006 yılında haber kanalı 24'e transfer oldu.

2009 yılında istifa ederek CNN Türk'e döndü. 2010 yılında ise Kanal D Haber'e geçti. 

Kanal D Ana Haber'de Mehmet Ali Birand'ın ölümünden sonra anchormanlik koltuğuna oturan ve 7,5 yıl boyunca anchormanlik ve hafta sonu haber bülteni sunuculuğu görevlerinde bulunan Cebe, Ahmet Hakan'ın gelişinin ardından Mayıs 2017'de Washington Temsilciliği’ne atandı.

Washington’da bulunduğu süre içerisinde Rıza Sarraf’ın New York’taki davasını da takip eden Serdar Cebe meslektaşı Can Kamiloğlu ile birlikte  “Yetenekli Bay Zarrab * Kodadı Çikinova” isimli kitabı yazdı. Serdar Cebe'nin görevine kitabın piyasaya çıkmasından bir süre sonra Kanal D ve CNN Türk'ü Doğan Medya Grubu'ndan satın alan Demirören Medya Grubu tarafından son verildi.

Cebe, 2018 yılının Kasım ayından beri Amerika'nın Sesi(VOA) kanalında, Muhabir-Sunucu olarak görev yapıyordu.