Gündem
03 Ara 2013 15:20 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:47

Odatv, Cübbeli, Şike operasyonlarını kim yaptı? Erhan Tuncel'den şok ifade!

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davanın bugünkü duruşmasında Erhan Tuncel 15 sayfalık bir savunma yaptı.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada verilen kararın Yargıtay tarafından kısmen bozulmasının ardından, 2'si tutuklu 18 sanığın yeniden yargılanmasına devam edildi. 

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nın büyük salonunda yapılan duruşmaya, sanıklardan Erhan Tuncel, Yasin Hayal, Zeynel Abidin, Ersin Yolcu, Osman Hayal ve Tuncay Uzundal ile Dink ailesinin avukatları katıldı.

Hrant Dink cinayetinin "Büyük Abi"si Erhan Tuncel, yakalanmasının ardından görülen ilk duruşmada tüm suçu polis müdürleri Ramazan Akyürek ve Ali Fuat Yılmazer’e yükledi.

Erhan Tuncel'in tutukluluk hali devam ediyor. Ahmet İskender için yakalama kararı çıktı. Duruşma 7 Ocak'a ertelendi.

Verdiği ifadelerin ardından tanık koruma programına alındığını söyleyen Erhan Tuncel şunları söyledi: 

POLİS DEĞİL CİNAYET ŞEBEKESİ

Karşımızda polis yok. Bir cinayet şebekesi var. Ben hepsine iyilik ettim. Hepsinin ortak özellikleri yalancı oldukları ve adli mercileri yanıltmalarıdır. Cinayet çetesinin Ali Fuat ve Sabri Uzun ölüm ihbarı yapmamış ve yanlış rapor düzenlenmiştir. Ali Fuat ve Ramazan Akyürek çetenin üzerindedir. Beni bir numaralı sanık yapıp kendilerini saklamıştır. Odatv, Cübbeli, şike, KCK, Hanefi Avcı suçsuz. Bunları yapan cemaat değil bu ikisidir. Ben bu şahıslara hiçbir kötülük yapmadım. Savcılık halen şahısların kurduğu tuzakla karşı karşıyadır.