Ekonomi
12 Oca 2023 18:36 Son Güncelleme: 12 Oca 2023 19:56

Ocakta memur maaşları tam ödenecek mi? Bakanlıktan memur maaşları açıklaması!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, sosyal medyadan açıklama yaptı. Memurlara ocak ayında 14 günlük zamlı maaş farklarının ödenebilmesi amacıyla sistemlerin kamu kurumlarının kullanımına açılacağını duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte yüzde 13,52 ilave zam ve 1 Ocak-14 Ocak arasındaki katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla güncellenen bilişim sisteminin tüm kamu kurumlarının kullanımına açılacağını duyurdu.

Memur ve emekli maaşlarında ocak-temmuz arasında uygulanacak yüzde 30'luk zam, Meclis'ten geçerek yasalaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla konu hakkında bilgi verdi. Bakanlığın paylaşımı şöyle:

“2,9 MİLYON KAMU GÖREVLİSİNİN MAAŞININ ELEKTRONİK ORTAMDA ÖDENMESİNİ SAĞLIYORUZ:

Bakanlığımız Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından yönetilen bilişim sistemi aracılığıyla 210 kamu idaresinde yaklaşık 2,9 milyon kamu görevlisinin maaşının elektronik ortamda ödenmesini sağlıyoruz.

EKİBİMİZ ÖZVERİYLE ÇALIŞARAK SİSTEMLERİMİZİ GÜNCELLEDİ

Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği yüzde 30 zam, Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. Kamu görevlilerimizin refah düzeyini artırmaya yönelik ilave zam tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatması için ekibimiz özveriyle çalışarak sistemlerimizi güncellediler.

FARKLAR OCAK AYI MAAŞIYLA YATACAK

Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte yüzde 13,52 oranında ilave zam ve 1 Ocak-14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız.”