Polemik & Kulis
15 Şub 2021 14:23 Son Güncelleme: 15 Şub 2021 14:57

O programı Fatih Tezcan'ın tweeti mi bitirdi?

24 TV yönetiminin yayından kaldırdığı ekranların en uzun soluklu sağlık programı olan 'Sağlık Merkezi'nin sunucusu Meral Karadağ Medyaradar'a konuştu.

TürkMedya bünyesindeki haber kanalı 24'te 12 yıldır aralıksız yayınlanan ve ekranların en uzun soluklu sağlık programlarından biri olan 'Sağlık Merkezi' geçtiğimiz günlerde son kez ekranlara geldi.

Programın yapımcısı ve sunucusu Meral Karadağ geçtiğimiz hafta Pazar günü programı kapatırken yaptığı veda anonsunda “Başka bir logonun altında nasibimiz varsa yolu sevgiden hoşgörüden iyi niyetten geçenlerle mutlaka bir gün yine buluşacağız. “ ifadesini kullandı. 

İddialara göre, programın sona ermesiyle ilgili olarak gazeteci Fatih Tezcan'ın 30 Ocak 2021'de sosyal medya hesabından attığı,  “En fanatik Tayyip Erdoğan düşmanlarından biri olan bu şahsı ekrana çıkarmakla amacınız nedir? Aynı konuyu yayında sağlıklı biçimde konuşabilecek binlerce avukat varken her gün her saat Cumhurbaşkanı Erdoğan’a küfür eden kanalın logosunu profil fotoğrafı yapan bu şahıs neden?” tweeti gerekçe olarak gösterildi.

Fatih Tezcan’ın tweetinde söz ettiği konuk Avukat Hazal Karaoğlan'dı ve Sağlık Merkezi programının 30 Ocak Cumartesi sabahı konuğu olan Avukat Hazal Karaoğlan’ın Twitter profilinde TELE1’de katıldığı programdan çekilmiş bir fotoğraf yer alıyordu.

İddialarla ilgili olarak Medyaradar'a konuşan sunucu Meral Karadağ yaşadığı bu durum karşısında şaşkın, üzgün ve kırgın olduğunu ifade etti.

Yıllardır programın yalnızca hazırlanıp sunulması değil satış pazarlama ve reklam çalışmalarını da bizzat yürüttüğünü anlatan Meral Karadağ, 12 yıllık çalışma döneminde en zor koşullarda bile 24 TV'ye program vasıtası ile gerek sponsorluk gerekse reklamlar sayesinde çok önemli kazançlar sağladığını anlattı.

Meral Karadağ; “ 24 TV’yi yuvam, izleyicilerimi de ailem gibi görüyordum, samimiyetle ve iyi niyetle çoğu zaman kendimden fedakârlık ederek yürüttüğüm programın sezon ortasında bana önceden haber bile verilmeden apar topar yayından kaldırılması beni çok incitti” dedi. 

Karadağ programın bitmesinde Fatih Tezcan’ın attığı tweet’in mi sebep olduğunu sormamız üzerine başka bir sebep düşünemediğini belirterek, kendisinin kanal ve kanal yönetimi ile hiçbir sorun yaşamadığını, programın aniden üstelik sezon ortasında yayından kaldırılması ile şaşkına döndüğünü söyledi.

Meral Karadağ Fatih Tezcan’ın söz konusu tweeti 30 Ocak Cumartesi günü yayınladığını ve bunu takip eden 3 Şubat Çarşamba günü 24 TV’nin kendisine programın sona erdiğinin bildirildiğini söyledi.

Kanalın planlı bir tasarrufu olsaydı kendisine önceden haber verilerek programa konuk planlaması yapmaması yönünde ikaz edilmesi gerektiğini de anlatan sunucu Meral Karadağ çıkacak olan konukların planlamalarının çok önceden hazırlanmış olduğunu ve kendisine bir bilgi verilmediğini belirtti.