Gündem
15 Haz 2024 09:52 Son Güncelleme: 15 Haz 2024 09:58

O kararı veren savcıya sürgün! MedyaRadar yazmıştı…

Denizli Cumhuriyet Savcılığı, 600 milyon dolarlık miras kavgasında tartışmalı bir karara imza atarak davanın tek şikayetçisini ‘Suçtan zarar görmedi’ gerekçesiyle dosyadan çıkardı. O kararı veren Denizli Cumhuriyet Savcısı Rümeysa Tursun, son kararnameyle Mardin Dargeçit’e gönderildi.

MedyaRadar’dan Ercan Öztürk’ün haberine göre. Yedi yıl hastanede kaldıktan sonra 2020 yılında hayatını kaybeden Denizlili iş insanı Enver Paralı’nın ölümünün ardından gayrimenkullerinin olduğu İstanbul ve Denizli’de aile bireyleri arasında miras davaları yürütülüyor. Denizli’de yürüyen davayla ilgili tartışılacak bir karara imza atıldı. Denizli Cumhuriyet Savcısı Rümeysa Tursun tarafından 28 Mayıs 2024 tarihinde hazırlanan ‘Kovuşturmaya yer yok’ kararında dosyanın tek şikayetçisi olan Ömerhan Kuru’yu ‘Suçtan zarar görmedi’ diyerek dosyadan çıkardı.

DOLANDIRICILIK SUÇU OLUŞMADI!

Denizli Cumhuriyet Savcısı Rümeysa Tursun tarafından hazırlanan ‘Kovuşturmaya Yer Yok’ kararında şu ifadelere yer verilmişti:

“Ömerhan Kuru'nun suçtan zarar görmediğinden katılma talebinin dolayısıyla istinaf talebinin bulunmadığına dair karar vermesi dikkate alındığında İhbar edenin kanun yoluna başvuru hakkının da bulunmadığı, ayrıca Enver Para'nın hisselerinin kendi mirasçılarına devredildiği, şüpheliler Ahmet Uslu ve Fevzi Uslu'nun ise devredilen hisselerde herhangi bir sorumluluklarının bulunmadığı, Ahmet Uslu ve Fevzi Uslu hakkındaki iddiaların soyut nitelikte olduğu, Enver Paralı'nın adına kullanılan kredilerde Enver Paralı aleyhine doğan bir borç olmadığı, zararın oluşmadığı, dolandırıcılık suçunun unsurları oluşmadığından kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir”

DENİZLİ’DEN DARGEÇİT’E!

Hakimler ve Savcılar Kurulu, 2024 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesini yayımladı. 13 Haziran’da yayınlanan kararnamede MedyaRadar’ın ‘600 milyon dolarlık Miras Kavgasında Skandal Karar’ haberiyle gündeme gelen Denizli Cumhuriyet Savcısı Rümeysa Tursun, son kararnameyle birlikte Mardin Dargeçit’e gönderildi.