Politika
23 Mar 2023 08:47 Son Güncelleme: 23 Mar 2023 09:14

O isim Mansur Yavaş’ın çıkışına kapıyı kapattı! Sözleri yeni bir tartışma başlatmıştı…

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın 6'lı masa liderleri için yaptığı açıklama siyasette yeni bir tartışma başlattı. Yavaş'ın sözlerine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener destek verirken DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kapıyı sonuna kadar kapattı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, katıldığı bir televizyon programında, "Birkaç gün vaktimiz olsaydı şunu önerecektik, cumhurbaşkanı yardımcısı olarak beni ve Ekrem Başkanı ilan edin, sayın genel başkanlarımız milletvekili olsun ve partilerin başında olsunlar diyecektik. Kendi gruplarının başında olmasının daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Bu benim fikrim" demiş, bu açıklamalar siyasette yeni bir tartışma başlatmıştı.

AKŞENER DESTEK VERDİ, BABACAN KARŞI ÇIKTI

Kanal D Haber'in haberine göre Yavaş'ın tartışma konusu olan açıklamasına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener destek verdi ama DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kapıyı sonuna kadar kapattı.

"KAZAK SÖKÜLÜR"

Babacan yaptığı açıklamada "Bize anlamlı gelmiyor, anlaşmışız bitmiş. İmzaları geri sarmaya başlarsak kazak sökülür" dedi.

5 genel başkanın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olduğu formülde geri adım düşünülmüyor.