Gündem
27 Oca 2014 22:52 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:54

O film İstanbul’a sansürsüz geliyor

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin programı açıklandı. Programda yılın sinema olayı sayılan Lars von Trier filmi ‘Nymphomaniac’ da bulunuyor.

NYMPHOMANIAC İKİ BÖLÜM BİRDEN

Festivalin galalar bölümünde özel gösterimle seyirci karşısına çıkacak Türkçe adı “İtiraf” olan ‘Nymphomaniac’, hiç kuşkusuz yılın en merak uyandıran filmleri arasında yer alıyor.

4 SAATLİK FİLM İKİ BÖLÜM GÖSTERİLECEK

Danimarkalı yönetmen Trier’in yine provokatif bir işe soyunduğu film, seks bağımlısı bir kadının çocukluğundan yetişkinliğe, hayatının farklı dönemlerini anlatıyor. Bu ay Berlin Film Festivali’nde 5 saatlik, kesintisiz ilk bölümü gösterilecek filmin, !f İstanbul’da ise gösterilecek kopyası ise “özel sinema versiyonu” olacak. ‘İtiraf Bölüm 1’ 1 saat 50 dakika, ‘İtiraf Bölüm 2’ ise 2 saat 10 dakika sürecek.

BİLETLER CUMA SATIŞA ÇIKIYOR

13’üncü !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin biletleri İstanbul için 31 Ocak-2 Şubat tarihlerinde, Ankara ve İzmir için de 14-16 Şubat tarihlerinde indirimli ön satışa çıkacak. Biletleri Biletix ve sinema gişelerinden temin etmek mümkün.