Spor
20 Ara 2022 00:29 Son Güncelleme: 20 Ara 2022 00:38

Nusret'in sahaya girip kupaya nasıl dokunduğu belli oldu

Dünya üzerinde birçok et restoranı bulunan ve FIFA Başkanı Gianni Infantino'nun yakın arkadaşı olan Nusret Gökçe maçın sona ermesiyle birlikte sahaya girerek kupayla poz vermişti.

Özellikle Lionel Messi'yle görüntüleri büyük yankı uyandıran Nusret Gökçe'nin sahaya nasıl girdiği konusunda FIFA tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Nusret'in yanı sıra Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un da Kylian Mbappe'yi teselli etmeye çalıştığı görüntüler ağır bir şekilde eleştirilmişti.

INFANTINO VE NUSRET YAKIN ARKADAŞ

Infantino 2019 yılında Nusret Gökçe'nin Dubai'deki restoranından bir video paylaşarak, ''O bir numara, buradaki et inanlmaz. Yemek de futbol gibidir kalptir, duygudur, sevgidir. Bu adam sayesinde tüm bunları burada bulabiliyoruz'' ifadelerini kullanmıştı.

FIFA'NIN WEB SİTESİNDEKİ DÜNYA KUPASI AÇIKLAMASI DİKKAT ÇEKİCİ

FIFA'nın web sitesinde, Dünya Kupası'nın tasarımının 1974 yılına dayandığı; kupaya sadece futbolcuların, teknik heyetin ve devlet başkanlarının dokunabildiği ifadesi yer alıyor.

Nusret'in kuralları 'çiğnemesi' dünya basınında da geniş yer aldı. Ancak Nusret saha girmekle kalmadı aynı zamanda kupaya da dokundu. Nusret'in boynunda FIFA akreditasyon kartı yer aldı. Nusret'in saha girmesi ve kupaya dahi dokunması Gianni Infantino'nun yakın arkadaşı olmasına bağlandı.