Polemik & Kulis
03 Oca 2020 13:08 Son Güncelleme: 03 Oca 2020 14:50

Nuray Mert kanserle mücadele ediyor! Son durumunu Ayşe Hür açıkladı!

Bir süredir medyada görünmeyen siyaset bilimci ve yazar Nuray Mert bir süredir kanser hastalığıyla mücadele ediyor.

Tarihçi ve köşe yazarı Ayşe Hür, geçtiğimiz günlerde Nuray Mert’i eleştiren bir Twitter kullanıcısına verdiği cevapla  Nuray Mert’in kanserle mücadele ettiğini  ve tedavinin en ağır kısmını atlattığını belirtti.

Ayşe Hür, dün yaptığı paylaşımla da Nuray Mert’i ziyaret ettiğini duyurdu. Mert’in hem bedenen hem zihnen çok iyi olduğunu, neşeli göründüğünü belirten Ayşe Hür, ” Eskiden uzun saçlarını kıskanırdım, şimdi kısa saçlarını kıskandım” dedi.


KÖŞE YAZISINDA HASTALIĞINDAN SÖZ ETMİŞTİ!

Öte yandan; Nuray Mert Independent Türkçe‘deki köşesinde yazmayı geçtiğimiz Temmuz ayında bırakmıştı. Mert yazısında sağlık sorunlarından söz ederek “Tedavi sürecim boyunca da yazabileceğimi sanmıyorum.Yazmaya ne zaman başlarım bilemiyorum” demişti.

Nuray Mert’in 18 Temmuz’da yazdığı yazısı şu şekilde:

Geçirdiğim ciddi sağlık sorunu nedeniyle yazı yazamaz oldum, çok şükür zor zaman geçti (kuşkusuz şifa Allah’tandır), ama tedavi sürecim boyunca da yazabileceğimi sanmıyorum. Bu konuda bir açıklama yapmak istedim, zira Independent Türkçe ile bir sorunum olduğunun düşünülmesini istemem.

Cumhuriyet gazetesinde yazılarıma son verildikten sonra, liberal, demokrat, sol, muhalif iddialı internet siteleri görüşlerimi ifade edebilmem için imkan tanımadı, hatta birinin yöneticisi bir karşılaşmada Cumhuriyet’ten atılmamın ne kadar haklı olduğuna beni tatlı tatlı iknaya kalktı. Niyetinin kötü olmadığını biliyorum, ama hal işte bu hal!

Cumhuriyet gazetesinde sonradan kendileri de Kemalist kesim tarafından tasfiye edilen demokrat sol kesimlerin de içinde olduğu, büyük bir dışlanma tavrına maruz kaldım.

Böyle bir ortamda, kendisi ile siyasi görüşlerimiz çok farklı olan, ama bana görüşlerimi ifade etme imkanı veren Nevzat Çiçek’in yazma teklifi bu açıdan benim için çok önemlidir, bu vesile ile tekrar ifade etmek isterim.

Yazmaya ne zaman başlarım bilemiyorum, zaten yazdıklarına çok büyük anlamlar yükleyen biri değilim, nihayetinde “Diller bitecekler, ilim ise iptal olunacaktır”. (Yeni Ahit, I. Korintoslulara, Bab13)