Polemik & Kulis
07 Eyl 2016 11:36 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:31

NTV'yi bombalayıp ayrıldı! "Darbecilerin basmaya tenezzül bile etmediği..." (Medyaradar/Özel)

Doğuş Medya Grubu'nun bünyesinde bulunan NTV'de uzun yıllar çalışan deneyimli isim kanalla yollarını ayırdı...

Doğuş Medya Grubu'nun bünyesinde bulunan NTV'de 10 yıl süreyle ABD temsilcisi olarak görev yapan, ardından NTV Dış Haber Koordinatörlüğü görevinde bulunan Selim Atalay grupla yolları ayırma kararı aldı.

Atalay 2015 yılının Kasım ayında Dış Haber Koordinatörlüğü görevinden alınmış, bu göreve Ahmet Yeşiltepe getirilmişti. Ancak Atalay'ın sunduğu Dünyanın Köpüğü programı devam ediyordu.

PROGRAMI DA YAYINDAN KALDIRILDI

Selim Atalay'ın hazırlayıp sunduğu Dünyanın Köpüğü programı da dün sürpriz bir şekilde yayından kaldırıldı.

Kararın  Gülen'in neden fakir bir bölge olan Pensilvanya'yı seçtiğini irdelediği 20 Ağustos'ta yayınlanan son programdan sonra alınması dikkatlerden kaçmadı.

Atalay son programında tarihi olmayan, turistlerin bile gitmediği, ABD'nin geri kalmış ve geliri düşük; fakat Gülen'in kaldığı eyalet olan Pensilvanya'yı mercek altına almıştı.

FETÖ lideri Gülen'in neden burayı ABD'deki merkezi olarak seçtiğini sorgulayan Atalay, mısır tarlalarının ortasındaki malikanenin çevresindeki askeri tesislere ve havaalanlarına dikkat çekmişti.

HASTANE YOK; DİSPANSER VE VETERİNER VAR

Bir kişinin böyle bir yere ancak"gönderilebileceğini" anlatan Selim Atalay, bu bölgede büyük hastanelerin de bulunmadığını dispanser ve veterinerlerin yer aldığını ifade ederek "hasta birinin yaşayabileceği bir bölge olmadığını" söylemişti.

DARBECİLERİN BASMAYA BİLE TENEZZÜL ETMEDİĞİ...

Selim Atalay programının kaldırılması ve Gülen'le ilgili bölümün de NTV arşivinden silinmesinin ardından kanalla yolları ayırma kararı aldı. Atalay bu kararını sosyal medya hesabından, "15 Temmuz'da darbeciler basmaya tenezzül bile etmediği bir kanaldan ayrıldım" mesajıyla duyurdu.Selim Atalay’ın Twitter’dan yaptığı açıklamaların tam metni şu şekilde:

“Arkadaşlar adını bildiğim bilmediğim sevgili izleyicilerim, okurlarım… Canlarım! Şaşırdım, duygulandım, gururlandım. Sağolun, aziz olun. Yalnız değilim. Yalnız değilsiniz. Yalnız değiliz. Bu ne dehşetli destektir, nasıl tepkidir. Böyle bir şey daha önce de görülmedi, sağolun. 15 Temmuz’da rüştünü ve olgunluğunu ispat etmiş, kimliğini ve karakterini bulmuş, canını vermiş, kanını dökmüş bir milletin medyacısıyım. Siz varsanız varız. Siz yoksanız hiçiz. Bu kuralı siz yazdınız. Bu kural bana zaten malumdu. Bunu hala anlamayan ya da sizleri hala palavra ile kandıracağını sananlar var. Kimse sizleri kandıramaz. Bunu hala anlamadılar. 15 Temmuz’da yeni Türkiye’yi koruyup kurtardınız. Buna saygı duymayıp hala size 14 Temmuz hikayesi anlatanları reddedin, yok edin. Size yalan söyleyen, sizi kandıran zekânızla alay eden medyayı yok edin. Ben yaparsam beni de yok edin! Hürmetkar Türk milleti! Kahir çoğunlukla yeni bir Türkiye’nin yolunu açtı. Bunu görmeyen medya, siyaset ve iş dünyası artık yoktur. Bunu bilelim. Size hala yalan söylüyorlar ve buna “medya” diyorlar. Bunun artık farkındasınız. Sonuçta; 15 Temmuz’da darbecilerin basmaya tenezzül bile etmediği bir kanaldan ayrıldım. Darbeci alçaklarla vuruşacak Hakkın, hukukun ve sizlerin yanında olacak bir yerde çok sağlam duracağım. Tekrar: Size yalan söyleyen, sizi kandıran zekanızla alay eden medyayı yok edin. Ben yaparsam, beni de yok edin! Hepinizi sevgiyle kucaklarım. Aziz Türk halkından güçlü Türk demokrasisinden, vicdanımızdan, tarihten ve Allah’tan başka gücümüz yoktur.”

MEDYARADAR/ÖZEL