Magazin
23 Şub 2018 09:51 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:02

NTV'nin tweet silip özür dilediği Berrak Tüzanataç: "Medya lafa geldiğinde..."

Oyuncu Berrak Tüzünataç, NTV'nin hesabından kendisiyle ilgili atılan ve tepkinin ardından silinen tweetle ilgili konuştu.

NTV'nin tweet silip özür dilediği Berrak Tüzanataç: "Medya lafa geldiğinde..."
NTV'nin Twitter hesabından paylaştığı "Berrak Tüzünataç'ın davetkâr beyaz stili” mesajı üzerine sosyal medyada tepki oluşmuştu. Oyuncu Berrak Tüzünataç, NTV'nin paylaştığı mesaja, "Basınımızda böyle bir üslup oldukça başka bir tacizciye ihtiyacımız yok. Üslupla ilgili uyaran her cevap için teşekkürler, iyi ki varsınız” yanıtını vermişti.

Tüzünataç'ın mesajı üzerine NTV, attığı mesajı silerek, "Bugün Vogue Türkiye ve NTV Yaşam sosyal medya hesaplarından yayınlanan Berrak Tüzünataç'ın stili ile ilgili moda amaçlı haberimizin başlığında ifade yanlışlığı olmuştur. Bu yanlış anlaşılmadan ötürü kendisinden özür dileriz” açıklamasını paylaşmıştı.

"TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU"

DW Türkçe'den Burcu Karakaş'a konuşan Berrak Tüzünataç, hem NTV'nin özrünü hem de paylaştığı tepki mesajına aldığı desteği şaşkınlıkla karşıladığını söyledi. Tüzünataç, verilen tepkileri ve yayınlanan özrü aynı zamanda umut verici de bularak şunları söyledi:

"Artık kamuoyu vicdanında bu olayların ters etki yaptığını görmek beni çok mutlu etti ve bu kadar ses getirdiğini görünce tüylerim diken diken oldu! Normalde değil özür dilemek, düzeltme bile yapılmıyor. Özür için teşekkür ediyorum. Bu özrün örnek ve nazik bir diyalog için başlangıç olmasını istiyorum.”

"MEDYA LAFA GELDİĞİNDE..."

Berrak Tüzünataç, medyanın kadına yönelik şiddete ön ayak olabilecek veya kadınları hedef haline getirebilecek söylemlere karşı durması gerektiğini belirtti. Tüzünataç, sanatçıların "rol model” olması gerektiği konusunda bir beklenti olduğunu, fakat medyanın sanatçılara yüklenenden daha büyük bir sorumluluğu olduğuna dikkat çekerek "Medya lafa geldiğinde kadına şiddete, tecavüze, tacize karşı. Eğer samimi iseler önce kendi üstlerine düşeni yapmalılar. Seçtikleri her kelimenin toplum üzerindeki etkisinin sorumluluğunu taşımalılar” diye konuştu.