Televizyon
27 Şub 2018 15:21 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:02

NTV'den Galatasaray'a şok yanıt: "Özür talebi..."

Galatasaray Spor Kulübü'nün NTV'nin kulüp akreditasyonlarını durdurma kararı üzerine kanaldan açıklama geldi.

NTV kanalından Galatasaray'ın yaptığı sert açıklamaya cevap geldi. Ntvspor'da yayınlanan "Kırmızı Çizgi" programında Habertürk Gazetesi yazarı Serdar Ali Çelikler, Muslera ve Maicon'u sert şekilde eleştirmiş ve Hırvat teknik adam Igor Tudor'un görevinden alınmasına en başta bu iki oyuncunun sebep olduğunu belirtmişti. Çelikler ayrıca "Bu oyuncular Igor Tudor'u 'Hırvat köftesi' yaptılar demişti.

Galatasaray'ın bu yorumlar üzerine NTV muhabirlerinin akreditasyonlarını sınırlayacağını açıklamasından sonra NTV'den de bir açıklama yapılarak, programın NTV haber kanalında yayınanmadığı bu yüzden bu kararın neden alındığının anlaşılamadığı belirtildi.

NTV'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

Galatasaray Spor Kulübü tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, NTV Spor logosuyla yapılan yayındaki bir programla ilgili olarak NTV haber kanalından kurumsal düzeyde özür beklendiği ifade edilmiştir. Aynı açıklamada ayrıca, NTV haber kanalı temsilcilerinin Galatatasaray Spor Kulübü’nün faaliyetleri ile ilgili akreditasyonlarının durdurulduğu belirtilmektedir.

Söz konusu programın NTV haber kanalıyla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. NTV haber kanalında böyle bir program yayınlanmamıştır. Hal böyleyken özür talebinde bulunulması ve akreditasyon iptali konusundaki kararın hangi gerekçeyle alındığı tarafımızca anlaşılamamıştır.

Galatasaray Spor Kulübü’nün değerli yöneticilerinin bu kararı yeniden gözden geçireceğine inanıyoruz. Galatasaray Spor Kulübü gibi büyük ve köklü bir camia ile “NTV” gibi yayın ilkelerine sıkı sıkıya bağlı bir haber kanalının ilişkilerinin sağlıklı bir zeminde hep devam edeceği konusunda hiçbir şüphe olmaması gerekir.

Saygılarımızla,
NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş.