Gündem
03 Mayıs 2011 11:56 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 12:18

"NTV BİLİM'İ NE YAZIK Kİ KURTARAMADIK!" GENEL MÜDÜR CEM AYDIN AÇIKLADI!

Kısa bir süre önce NTV Bilim dergisinin yayınına son veren NTV Genel Müdürü Cem Aydın yayınevinin kapandığı haberi için neler söyledi?

Klasiklerden uyarlanan çizgi romanlar ile dikkatleri üzerine çeken, çok sayıda prestij kitaba imza atan, NTV Bilim ve NTV Tarih dergilerini basan NTV Yayınları kapandı mı? Kısa bir süre önce Bilim dergisinin yayınına son veren NTV, Yayınevinin kapandığı haberine bakın nasıl yanıt verdi. Cem Aydın çalışanlarına Sevgili Arkadaşlar diye seslendi ve şöyle yazdı:

NTV yayınları kapanmadı. Bilim ve tarih serisi, çizgi romanlar, güncel ve özel yayınlarla hayatına devam edecek. Çalışma modelini değiştirerek, iş hacmini küçülterek yayınevini yeniden yapılandırmaya çalışıyoruz.

NTV BİLİM’İ KURTARAMADIK

NTV Bilim’i ise ne yazık ki kurtaramadık. Reklam gelirlerinde hedeflerimize ulaşamadık. Dergiye olan ilgi ve ihtiyaç nedeniyle zarara bugüne kadar dayandık. Ancak televizyon reklam sürelerinin daralmasıyla yaşadığımız gelir kaybı, doğal olarak dayanma gücümüzü de etkiledi. Sıkılsak da üzülsek de bu dönemi en az hasarla atlatabilmek için tasarruf yapmamız, zarar eden işlere ara vermemiz gerekiyor. Yayıncılıkta kalite arayışını sürdürmenin başka bir yolu yok.

Sizi bilgilendirmek, "sorumluluğumuzun farkındayız kimse merak etmesin" demek istedim.