Gündem
26 Oca 2020 15:17 Son Güncelleme: 26 Oca 2020 15:34

Nişanyan'ın skandal deprem paylaşımına soruşturma

İzne ayrıldığı İzmir Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu’na teslim olmayan, daha sonra Avrupa’ya kaçtığı öğrenilen eski Taraf gazetesi yazarı Sevan Nişanyan hakkında depremle ilgili yaptığı paylaşımlardan dolayı adli işlem başlatıldı.

İzne ayrıldığı İzmir Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu’na teslim olmayan, daha sonra Avrupa’ya kaçtığı belirtilen Sevan Nişanyan, Elazığ depremiyle ilgili tepki çeken paylaşımda bulundu.

Sevan Nişanyan, Twitter hesabından “Elazığ Tr'nin en bağnaz, en cahil, en paranoyak, cinsel saplantılı, maddi ve manevi tecavüz kültürü gelişkin kentidir. Gasp edilmiş emlak üzerine kuruludur, inkar edilmiş kimliklerden örülü bir hapishanedir. İdolü Mehmet Ağar'dır. Çocuklara yazık tabii, onlar suçsuz” mesajını yayımladı.

İşte o mesaj:

 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Nişanyan'ın tepki çeken Elazığ mesajının ardından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Sevan Nişanyan kendi arazisinde kaçak yapı inşa ettiği gerekçesiyle 2 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ayrıca; Nişanyan'ın Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ve Devletin Yargı Organlarını Alenen Aşağılama, Örgütün Veya Amacının Propagandasını Yapma, Hükümlü Veya Tutuklunun Kaçması, Mühür Bozma, 2863 Sayılı Yasaya Muhalefet, Basit Yaralama suçlarından arandığı öğrenildi.