Gündem
26 Mar 2015 15:56 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:09

Nevin Gökçek ilk kez konuştu!

Bereket Ormanları Fidan Dikim Töreni'ne katılan Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek'e Bülent Arınç ve Melih Gökçek arasındaki gerginlik soruldu.

Emine Erdoğan'ın himayesindeki Gönül Elçileri Projesi kapsamında 81 ilde Bereket Ormanları Fidan Dikim Töreni'ne katılan Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek'e Bülent Arınç ve Melih Gökçek arasındaki gerginlik soruldu.

Nevin Gökçek ısrarlı sorular üzerine "Biz herkesi seviyoruz yorum yapamam" dedi

Söğütözü'ndeki fidan dikim törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine  Erdoğan, Fildişi Sahili Cumhurbaşkanı Alassane Vattara'nın eşi Dominique Vattara,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel  Eroğlu ve eşi Hatice Eroğlu, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve eşi Arzu Kılıçlar,  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek ile çok  sayıda öğrenci ve izci katıldı.

BİZ HERKESİ ÇOK SEVİYORUZ

Bülent Arınç-Melih Gökçek polemiği sorulan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in eşi Nevin Gökçek konuştu. "Hiç bir zor günümüz olmadı, biz herkesi çok seviyoruz, ben onun için de hiç yorum yapmayacağım" diyen Nevin Gökçek, Münevver Arınç ile görüşüp görüşmeyeceğinin sorulması üzerine ise "Görüşürüm, çok sevdiğim, canım gibi sevdiğim bir insan. Görüşebilirim, istersem görüşüm de bir sakınca yok" dedi.

Bülent Arınç, geçtiğimiz gün Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Melih Gökçek ile aralarında başlayan polemikle ilgili konuşmasında "Gökçek'e okkalı cevaplar vermeyi aklıma getirdim ama iki sebepten bunu yapamayacağım. Birincisi Gökçek'e değil ama onun değerli eşi Nevin Hanım'a çok büyük bir saygım var. Ben eşimle birlikte Nevin Hanım'ı çok beğenir ve severiz. Hayırsever bir kadındır. Dindar bir hanımefendidir. Ankara'daki öksüzlerin, yetimlerin başını okşayan bir insandır. Belki de eşinin başarılarından büyük katkısı olan bir hanımefendidir" demişti.