Neslican Tay son yolculuğuna uğurlandı

Kansere karşı verdiği mücadele ile tanınan ve herkese ilham olan 21 yaşındaki Neslican Tay, memleketi Rize'de son yolculuğuna uğurlandı.

Neslican Tay son yolculuğuna uğurlandı - Sayfa 1

İlk kez henüz lise çağında kansere yakalanan, 3 defa yenen ve kanserle mücadelenin sembol ismi haline gelen 21 yaşındaki Neslican Tay, Cuma akşamı hayatını kaybetmişti.

117
Neslican Tay son yolculuğuna uğurlandı - Sayfa 2

Neslican Tay'ın kanser nedeniyle alınan sol bacağı memleketinde toprağa verilmiş, genç kız eğer mücadeleyi kaybederse aynı yere gömülmesini vasiyet etmişti. Neslican'ın hayatını kaybetmesinin ardından ailesi de bu istediği yerine getirmek için harekete geçmişti.

217
Neslican Tay son yolculuğuna uğurlandı - Sayfa 3

Kanseri daha önce 3 kez yenmesinin ardından geçtiğimiz günlerde yeniden yakalandığı illet yüzünden hayatını kaybeden Neslican Tay'ın vasiyeti gerçekleştirilerek Rize'de toprağa verildi.

317
Neslican Tay son yolculuğuna uğurlandı - Sayfa 4

Neslican Tay'ın dayısı Ömer Yazıcı, yeğeninin vasiyetini şu sözlerle açıklamıştı: “Neslican’ın ve annesinin istediği bir şey vardı. Bacağını kaybettiğinde hastanede bırakmamıştık. Onu memleketimizde, Rize'de gömmüştük. Cenazesini de bacağının yanına defnedeceğiz, bedenini bütünleştireceğiz orada.”

417