Polemik & Kulis
28 Kas 2019 00:45 Son Güncelleme: 28 Kas 2019 00:53

Nedim Şener'i tehdit eden İYİ Parti'li isme soruşturma!

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın “Saray’da Erdoğan ile görüşen CHP’li” yazısı üzerine gazeteci Nedim Şener ile İYİ Partililer arasında yaşanan tartışmada yeni bir gelişme yaşandı.

Google Haberlere Abone ol

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Basın Danışmanı ve Yeniçağ yazarı Murat İde ile İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Nedim Şener'le sosyal medya üzerinden tartışmaya girmişti.

Şener’in “İP’nin” ifadelerine “İP ne” diyerek karşılık veren Öztürk’ün “Ağababalarına bile İYİ demeyi öğrettik, sana da bir gün İYİ demeyi s... s... öğreteceğiz” sözlerine, Şener, “Parti içi eğitimde değilsin. Belki orada eğitimi s.... s.... ile yapıyorsunuz belki. Ama abartmayın sonra ip ne diye sorduklarında utanırsınız” diyerek karşılık vermişti.

İYİ Parti İstanbul Yönetim Kurulu üyesi Murat Köse de bu sözler üzerine Şener’e “Yarın öbür gün kolunu bacağını kırıp eline verirler” diyerek tepki göstermişti.

Şener söz konusu tartışmayla ilgili kendisini sosyal medyadan tehdit ettiğini söylediği İYİ Parti İstanbul Yönetim Kurulu üyesi Murat Köse hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Şener paylaşımında, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘İP’ diye kısaltma yaptım diye kol bacak kurmakla tehdit eden İP İstanbul Yönetim Kurulu üyesi Murat Köse hakkında basında çıkan haberler üzerine ‘tehditten’ re’sen soruşturma açmış, ne kadar ipsiz varsa ortaya dökülmüş” diye yazdı.

İşte o paylaşım: