Gündem
27 Haz 2015 14:33 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:41

Nedim Şener'den sert sözler: Fethullah Gülen adam olsaydı...

CNN Türk'te Hakan Çelik'in programına konuk olan gazeteci Nedim Şener'in hedefinde Fethullah Gülen vardı.

Oda TV davasında yargılanan gazetecilerden Nedim Şener, eleştirdiği Gülen için "Fethullah Gülen adam olsa çıkıp bana inanmış bir tane adam içeri alınsa atlar ilk uçakla gelirim." dedi.

2011'de Oda TV'ye yönelik Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve 2012'de tahliye edilen Şener, "paralel yapı" operasyonlarını değerlendirdi ve cemaat cephesinden gelen eleştirilere tepki gösterdi. Hukuksuzlukların cemaat tarafından yapıldığını savunan Şener, devletin cemaatten temizlenmesi gerektiğini söyledi.

Cemaat tarafından Türkiye'nin başka bir hale getirildiğini savunan Posta gazetesi yazarı Şener, programda şunları söyledi:

ONLARIN VEBALİ GÜLEN VE CEMAATİN ÜZERİNEDİR

“Bugün yaşanan asıl dram şu: devletin içinde çeteleşmiş polislerin, hukuksuzluğa imza atmış, kendilerini kahraman yerine koyan ahlaksızlar, onların ailelerin vebali ve bizim ailelerimizin vebali Fethullah Gülen ve cemaatinin üzerinedir. Fethullah Gülen adam olsa çıkıp bana inanmış bir tane adam içeri alınsa atlar ilk uçakla gelirim.

BENİM YURT DIŞINA KAÇMA ŞANSIM OLDUĞU HALDE BURADA KALDIM

Ben yurt dışına kaçma şansım olduğu halde tutuklanacağımı bile bile burada kaldım. Askerler yurt dışından geldiler teslim oldular. Ama Gülen 98'de kaçtığı gibi kendinden sonraki bütün yöneticileri de yurt dışına kaçmaya başladılar.

ERDEMLİ ADAM GELİR O HUKUKSUZLUĞA KARŞI SİPER EDER

Suçun yoksa diyelimki iftira da olsa erdemli adam gelir o hukuksuzluğa karşı göğsünü siper eder. Kaçan gazeteciler var, Baransu kadar olamıyorlar. Baransu başına gelecekleri bilmiyor muydu? Ama onun kadar olamayıp yurt dışına kaçan cemaat abileri var.

MUSTAFA KOÇ NİYE GÜLEN'İ ZİYARET ETSİN?

Hidayet Karaca dediğniz insanlar sıradan değil. Cemaatin önemli insanlarıydı. Koç'larla ya da iş adamlarıyla cemaat adına nasıl görüşebiliyordu. Tespih nasıl hediye ediyorlardı? Düşünün Mustafa Koç Fethullah Gülen'i niye ziyaret etsin? Hayatta ne ilişkisi olabilir o insanların? Ama bir korku timsaliydi o cemaat.