Medya
17 Mayıs 2022 11:19 Son Güncelleme: 17 Mayıs 2022 11:22

Nedim Şener, Kaftancıoğlu ile yaşadığı dava sürecini anlattı! ‘Çamurdan ‘kahraman’ olmaz’

Yargıtay'ın hakkında 3 farklı suçtan hapis cezasını onayladığı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 2018'de göreve gelmesinden kısa bir süre sonra Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. O günleri anlatan Şener, "Emniyet’e ifade, ardından soruşturma 1.5 yıl sonra bitti ve takipsizlik kararı ile sonuçlandı" ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında açılan 5 ayrı dava hakkında kararını veren Yargıtay, 3 suçtan hapis cezası kararı vermişti. Hakkındaki hapis cezaları onaylanan Kaftancıoğlu, İstanbul İl Başkanı olduktan kısa bir süre önce Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener hakkında 6 farklı suçtan suç duyurusunda bulunarak Şener'in Twitter hesabının kapatılmasını istemişti.

Hakkında o günlerde açılan davaları köşe yazısında anlatan Şener, Kaftancıoğlu'nun göreve gelmeden önce Twitter'dan durup dururken kendisine saldırdığını belirterek, "Ama CHP İstanbul İl Başkanı olur olmaz bulaştı ve 'Çamurdur, bulaşmasın diye' şeklindeki başka bir kullanıcıya verdiğim cevaptan dolayı savcılığa suç duyurusunda bulundu. Emniyet’e ifade, ardından soruşturma 1.5 yıl sonra bitti ve takipsizlik kararı ile sonuçlandı" ifadelerini kullandı.

Nedim Şener'in "Çamurdan ’kahraman’ olmaz" başlıklı yazısından ilgili bölüm şöyle:

Çamurdan “kahraman” olmaz, olursa da “çamurdan kahraman” olur. Takip eden okurlar kimden bahsettiğimi hatırlayacaktır; Canan Kaftancıoğlu’nun, 17 Ocak 2018 günü CHP İstanbul İl Başkanı olur olmaz yaptığı ilk işlerden birisi, avukatına talimat vererek hakkımda Büyükçekmece Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmak oldu.

ALTI SUÇTAN CEZA İSTEDİ

9 Şubat 2018 tarihli dilekçede, benim Twitter hesabımın kapatılmasını isterken, hakkımda “hakaret”, “iftira”, “kişilik haklarına saldırı”, “tehdit”, “bilişim teknolojileri vasıtasıyla herkesin gözünde küçük düşürme” ve “kişilerin huzurunu bozmak” olmak üzere toplam altı suçtan dava açılmasını istedi.

Twitter hesabımın kapatılmasının yanında yıllarca hapis talep edilen altı suçlamaya konu olan tweet’imde ne yazmıştım anlatayım...

Kaftancıoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı olmadan önce Twitter üzerinden durup dururken bana saldırmıştı. Amacı belliydi. Siyasi hırsı yaptırıyordu bunu ona. Paçalarıma yapışan çamur gibi olmuştu. Daha ileri gitmesin diye çareyi onu Twitter’da engellemekte buldum.

16 Ocak 2018 günü, yani henüz CHP İl Başkanı seçilmeden hemen önce Twitter’da bir kullanıcı “Nedim Şener’i tebrik ediyorum, senin nasıl bir pislik olduğunu çok önceden tespit etmiş ve engellemiş” deyince, o kişiye, “Çamurdur, bulaşmasın diye...” cevabını verdim.

Ama CHP İstanbul İl Başkanı olur olmaz bulaştı ve “Çamurdur, bulaşmasın diye” şeklindeki başka bir kullanıcıya verdiğim cevaptan dolayı savcılığa suç duyurusunda bulundu. Emniyet’e ifade, ardından soruşturma 1.5 yıl sonra bitti ve takipsizlik kararı ile sonuçlandı.

Yazının tamamı için tıklayın!