Televizyon
03 Şub 2021 17:32 Son Güncelleme: 03 Şub 2021 17:47

Nedim Şener HaberTürk'ten neden ayrıldı? "Operasyonel bir şey hissettim..."

Gazeteci Nedim Şener, HaberTürk TV'den ayrılma kararını anlattı. Şener, en iyi anlaştığı isimlerle çatışma ortamına çekilmek istendiğini hissettiği için kanalla yollarını ayırdığını ifade etti.

Google Haberlere Abone ol

Hürriyet yazarı Nedim Şener, SuperHaber YouTube kanalında yayınlanan Memleket Aşkına programında HaberTürk TV'den ayrılma nedenine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kanalda yorumculuk yapan Şener, "HaberTürk kanalında benim bir gözlemim vardı. Oradan ayrılmamın sebep olan da o havanın bozulmasıydı." dedi.

"PROGRAMIN İÇİNE SONRA BİRİLERİNİ ENJEKTE ETTİLER"

Orada bir söylem bütünlüğünün elde edildiğine vurgu yapan Şener, "Kimse kimseyi yaftalamadan, hakaret etmeden beraber bir söylem bütünlüğü içinde... Buradaki program gibi ülkesi için iyi olan herkes elindekini ortaya koyuyordu. Adil Gür, sen ben Deniz falan işte... Ama ne olduysa programın içine sonra birilerini enjekte ettiler." ifadesini kullandı.

"OPERASYONEL BİR ŞEY HİSSETTİĞİM İÇİN AYRILDIM"

Daha sonra işin çatışmaya döndüğünü kaydeden Şener, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Adı değişti, günü değişti, saati değişti, süresi değişti. Bir anda çatışmanın içinde bulduk kendimizi. Ben bunu da iki üç sefer anlattım insanlara. Dedim ki 'Bu böyle yürümez benim açımdan. Ben buradaki insanlarla çatışmaya gidiyorum. En iyi anlaştığım insanlarla çatışmaya doğru gidiyorum. Ben bunu istemiyorum.' Operasyonel bir şey hissettiğim için ayrıldım. Bunu onlara da söylediğim için yüzlerine karşı burada da rahatça söyleyebilirim. Arkasından kimsenin konuşmuşluğum falan yok."