Gündem
22 Mayıs 2012 08:32 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:41

NEDEN ŞİMDİ EVLENDİ, AMAÇ SERVETİ KORUMAK MI?

Evlenerek sürpriz yapan Mark Zuckerberg başka hesaplar peşinde olabilir

Facebook’u halka açarak servetine servet kattığı günün hemen ardından evlenerek sürpriz yapan Mark Zuckerberg başka hesaplar peşinde olabilir. Yasalar gereği sevgili kalsalardı servetini paylaşacaktı; iddiaya göre Zuckerberg evlilik anlaşmasıyla servetini korumuş oldu.

Cuma günü Facebook’u halka açarak 19.5 milyar doların sahibi olan Mark Zuckerberg (28) cumartesi günü sürpriz yaparak Çin asıllı sevgilisi Priscilla Chan’la (27) evlendi. Reuters’a konuşan Californialı avukatlara göre bu evlilik zamanlama açısından “çok akıllıca” bir adım. Eğer Zuckerberg evlenmeyip beraber yaşamaya devam etseydi ve aralarında muhtemel bir ayrılık olsaydı California yasalarına göre Facebook da dahil tüm varlığını Priscilla Chan ile paylaşmak zorunda kalacaktı. California yasaları beraber yaşadıkları sürece edinilen mallarda evli olmayan çiftlere de aynı hakkı tanıyor.


Evlilik öncesi anlaşma


Avukatlar, Zuckerberg’in evlenmeden önce Chan ile evlilik öncesi anlaşması yaptığını ve ardından Facebook’u halka arzettiğini düşünüyor. Böylece Zuckerberg evlilik öncesi anlaşmasıyla dünya devi haline gelen şirketini korumuş oluyor. Chan 2004’te üniversitede, parasızken Zuckerberg ile evlenseydi Facebook hisselerine ortak olacaktı. Ancak çiftin evlilik öncesi anlaşması yapıp yapmadığı konusunda bir bilgi yok. Facebook’un hisse fiyatları ise dün yüzde 8’lik kayıpla 35 dolar seviyesine indi.

Tuvalette tanıştılar

CHAN, New Yorker gazetesine verdiği röportajda Zuckerberg ile onun üye olduğu Alpha Epsilon Pi kardeşlik cemiyetinin partisinde tuvalet kuyruğunda tanıştığını anlattı. Zuckerberg’i “inek ama sıradışı bir öğrenci” diye tanımlayan Chan, “işkolik” olan Zuckerberg’e ilişkilerinin sürmesi için “haftada bir gece çıkma ve 100 dakika başbaşa kalma” şartı getirmiş. “Ben basit bir yaratığım” diyen çocuk doktoru Chan, Facebook’ta tüm üyeleri organ bağışçısı olmaya davet eden uygulamanın da fikir sahibi.

Hurriyet


MÜLKLERİNİZİ KİRAYA VERİRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN!

EMLAK VERGİSİ İÇİN SON 10 GÜN!

YATIRIM YAPACAKLARA ÖNEMLİ TAVSİYELER!

CEM YILMAZ CENNET KOYU’NDAN VİLLA ALDI!

BELEDİYELER KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ MASADAN CEVAPLIYOR!

İNÖNÜ İÇİN KARAR ÇIKTI

TOKİ’DEN TURİZMCİLERE KONUT

TOKİ VAN’DA TAKSİT ÖDEMELERİ EKİM AYINA KADAR DURDURULDU

EVİNİZ İÇİN YAZ DEKORASYONU ÖNERİLERİ

DEMET AKBAĞ’IN MUHTEŞEM EVİ

KARMA EVLERİ BODRUM’DA AYRICALIKLI YAŞAM

MAVİ MARMARA EVLERİ 2’DE 95 BİN TL’YE!

GÜL YAPI KAVAKLI KONAKLARI’NDA 330 BİN TL’YE DÜKKAN

MAKROM YAPI’DAN ZEKERİYAKÖY’E VİLLA PROJESİ GELİYOR