Gündem
26 Ağu 2023 08:42 Son Güncelleme: 26 Ağu 2023 08:50

Necmettin Batırel TRT'ye sosyal medyadan isyan etti! ‘Bu nasıl adalettir?..’

TRT Haber’e ‘Ekonomi 7/24’ adlı programı hazırlayan ve sunan Türkiye gazetesi köşe yazarı Necmettin Batırel, sözleşmesinin sona erdirilmesi üzerine açtığı tazminat davası ile ilgili sosyal medyadan isyan etti.

2016 – 2019 yılları arasında TRT Haber’e ‘Ekonomi 7/24’ adlı programı hazırlayan ve sunan Türkiye Gazetesi köşe yazarı Necmettin Batırel, sözleşmesinin sona erdirilmesi üzerine açtığı tazminat davası ile ilgili sosyal medyadan isyan etti.

“2016 yılında TRT Haber’e ‘EKONOMİ 7/24’ programının yapımcısı olan Arh Medya Bilişim İletişim Organizasyon Reklam İnşaat Otomotiv Taşımacılık Tarım Hayvancılık Kuyumculuk Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile sözleşme imzaladım. 2019 Eylül ayında TRT programı Ankara’ya aldığı için sözleşmem sona erdi” şeklinde detayları paylaşan Batırel, “Bilirkişi lehime karar verdi. 3.5 yıllık tazminat ve izin paramın ödenmesine hükmetti. Ama karşı taraf bunu ödememek için parayı yatırdı, ancak istinaf mahkemesinde dava açtı. 4.5 yıldan beri bu tazminat tarafıma ödenmiyor. İstinaf mahkemesi ne zaman dosyayı görüşecek belli değil. Bu nasıl adalettir” diye isyan etti ve “Allah rızası için bana bu konuda yardımcı olacak bir dost yok mudur?” ifadelerini kullandı.

Necmettin Batırel’in paylaşımının tamamı şöyle:

“2016 yılında TRT Haber’e “EKONOMİ 7/24” programının yapımcısı olan ARH MEDYA BİLİŞİM İLETİŞİM ORGANİZASYON REKLAM İNŞAAT OTOMOTİV TAŞIMACILIK TARIM HAYVANCILIK KUYUMCULUK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ile sözleşme imzaladım. 2019 Eylül ayında TRT programı Ankara’ya aldığı için sözleşmem sona erdi. 3.5 yıl boyunca Ekonomi 7/24 programının hazırlayıcısı ve son dönemde sunuculuğunu da yaptım. Bu zaman zarfında hiç izin kullanmadım. Programı hazırlamak için programın sunulduğu Harbiye’deki TRT Radyo binasına sabah 05.00’de geliyor, öğleden sonra 15.00’de ayrılıyordum. 3.5 yıllık kıdem ve izin paramı almak için İstanbul 15’inci iş mahkemesinde dava açtım. Dosya No. 2019/394.. Hukuk dava Dosyası.. Açılış tarihi 02./11,2019, Dosya Durumu istinafta.. Dava Türü: İşçi İle İşveren İlişkisinden Kaynaklanan…. TRT Haber müdürü lehime şahitlik yaptı. Bilirkişi lehime karar verdi. 3.5 yıllık tazminat ve izin paramın ödenmesine hükmetti. Ama karşı taraf bunu ödememek için parayı yatırdı, ancak istinaf mahkemesinde dava açtı. 4.5 yıldan beri bu tazminat tarafıma ödenmiyor. İstinaf mahkemesi ne zaman dosyayı görüşecek belli değil. Bu nasıl adalettir. Sonuna kadar haklı olduğum bir dava nasıl sürüncemede bırakılıyor. İstinaf mahkemesi bu dosyayı neden görüşmüyor. Ne zaman görüşecek? Ne zaman karar verilecek. Allah rızası için bana bu konuda yardımcı olacak bir dost yok mudur?”