Necati Şaşmaz’la ilgili bomba ‘ses kaydı’ iddiası! ‘Maalesef ben seçilmiş kişiyim...’

Kurtlar Vadisi adlı televizyon dizisinde 'Polat Alemdar' karakterini canlandıran ünlü oyuncu Necati Şaşmaz'la ilgili bomba iddialar gündeme geldi.

Necati Şaşmaz’la ilgili bomba ‘ses kaydı’ iddiası! ‘Maalesef ben seçilmiş kişiyim...’ - Sayfa 1

Ekranlara yeniden dönüş hazırlığı yapan 'Kurtlar Vadisi' dizisinde 'Polat Alemdar' karakterini canlandıran ünlü oyuncu Necati Şaşmaz, 17 Mayıs'ta iki çocuğunun annesi Nagehan Kaşıkçı'dan boşandı. Boşanma aşamasında Nagehan Kaşıkçı, eşinin müridi olduğu tarikat ve mehdilik iddiasının yuvalarını çatırdattığını iddia etti. Şimdi de arkadaşı İrfan T. ile arasında geçen konuşmalar ifşa oldu. İşte İsmail Saymaz'ın yazısından o ayrıntılar...

114
Necati Şaşmaz’la ilgili bomba ‘ses kaydı’ iddiası! ‘Maalesef ben seçilmiş kişiyim...’ - Sayfa 2

Şaşmaz'ın babası Abdulkadir, Elazığ Harput merkezli bir Kadiri tekkesinin şeyhi. Oğul Şaşmaz da bu tekkenin müridi. Kaşıkçı'nın iddiasına göre... Şaşmaz, sekiz yaşındaki oğlu A.N.'yi zikre götürüyor. A.N., tarikatın gelecekteki lideri olarak görülüyor. Yaşlı müritler A.N.'ye "Ağabey" diye sesleniyor ve çocuğun elini öpüyor.

214
Necati Şaşmaz’la ilgili bomba ‘ses kaydı’ iddiası! ‘Maalesef ben seçilmiş kişiyim...’ - Sayfa 3

Böylesi bir zikrin görüntüsü, İstanbul 2. Aile Mahkemesi'nde görülen boşanma davası dosyasına girdi. Kaşıkçı'nın çektiği videoda, aralarında Necati Şaşmaz'ın da olduğu müritler zikir çekerken görülüyor. Zikri yöneten dede Şaşmaz ve küçük A.N. halkanın orta yerinde duruyor.

314
Necati Şaşmaz’la ilgili bomba ‘ses kaydı’ iddiası! ‘Maalesef ben seçilmiş kişiyim...’ - Sayfa 4

Kaşıkçı'nın diğer iddiasına göre Şaşmaz, kendisini 'mehdi' ve 'seçilmiş kişi' görüyor. Mahkeme dosyasına sunulan ve bugün ilk kez gün yüzüne çıkan ses kaydında Şaşmaz, babasının kuzeni olan İrfan T.'ye "Seçilmiş kişiyim" diyor.

414