Medya
28 Nis 2015 11:49 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:30

Nazlı Ilıcak'tan Başbakan Davutoğlu için skandal ima: Geri zekalılar var!

Bugün gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, Başbakan Ahmet Davutoğlu için skandal bir imada bulundu.

Tahliye krizi köşesine taşıyan Nazlı Ilıcak, "Tahliye talimatını, bir hafta önce Fethullah Gülen, herkul.org sitesinde yayınlanan bir dua ile vermiş" iddiasını Ahmet Davutoğlu'nun da dile getirdiği öne sürerek "Akla ziyan ama hâlâ bu komplo teorilerine inanan geri zekâlılar var" dedi.

Nazlı Ilıcak'ın 'Komplo teorileri ve geri zekâlılar' başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:
FETHULLAH GÜLEN DUAYLA TALİMAT VERDİ İDDİASI

Hidayet Karaca’nın ve polislerin tahliye kararının uygulanmaması, tam bir hukuk katliamı. Hepimiz, Türkiye ne hale geldi diye üzüldük. Ama meselenin bir de mizahi yönü var. Daha doğrusu güleriz ağlanacak halimize!
Meğer tahliye talimatını, bir hafta önce Fethullah Gülen, herkul.org sitesinde yayınlanan bir dua ile vermiş. Gülen’in o sözleri şöyle:
* Allah’ım, medrese-i Yusufiye misafirlerini salıver ve onları en çabuk zamanda sevdiklerine kavuştur!..
* Bazılarınız çeker, bazılarınız da onların çektiğini paylaşır, onların ızdıraplarını ruhunda duyar; yapılması gerekli olan şeyler mevzuunda bir küheylan gibi şahlanır, bir üveyk gibi kanatlanır. Allah’ın izni inâyetiyle; işte o zaman paylaşıyor demektir.
* Evet, birileri içeride medrese-i Yusufiye yaşarlar; berikiler de dışarıda oturur kalkar onlara dua ederler: 'Onları en çabuk zamanda, çok rahatlıkla salıver Allah’ım!'

YA KOSKOCA BAŞBAKAN'A NE DERSİNİZ?
Haydi bu iddiayı bazı troller dile getirdi… Ya koskoca Başbakan’a ne dersiniz? Ahmet Davutoğlu, Gümüşhane Zafer Meydanı’nda düzenlediği mitingde bu konuya değindi. Aynen şöyle dedi: “Meydanı Pensilvanya’dan gelen talimatlarla hareket eden hâkimlere, savcılara bırakmayız. Bu memleket sahipsiz değil. Bir hafta önce Pensilvanya’dan talimat aldılar, 'hapishaneden çıkarılsınlar' talimatı. Kayıtları var bizde. Yargıyı yönlendirmeye kalkışanlara karşı her zaman yargının tam bağımsızlığı ve tarafsızlığı dedik. Seçimlere giderken ‘hâlâ buradayız’ demenin çabası içindeler. Size biri yurtdışından ‘şöyle, böyle yap’ talimatı verir ve siz de buna kulak verirseniz, bu toprakların temel değerlerine ihanet etmiş olursunuz.”
Şimdi bütün millet, Davutoğlu’ndan bu kayıtları yayınlamasını bekliyor. Acaba tahmin ettiğim gibi herkul.org’daki duayı “tahliye emri” gibi mi sunacak? Yoksa gerçekten elinde “Hidayet Karaca ile polisleri salıverin” şeklinde bir ses kaydı mı var? Bence birinci şık geçerli. Zira Tahşiye davasında ya da MİT TIR’larında aynı şeyi yaptılar. Tahşiye operasyonu için, “Gülen, dizi senaryosuyla polisi harekete geçirdi” dediler. MİT TIR’larında ise vaazında sarf ettiği “Müslümanlar’ın terörist olamayacağına, İslam’ın hiçbir terör eylemine izin vermediğine” dair sözleri, “operasyon emri” olarak Selâm Tevhid dosyasına girdi.

HALA İNANAN GERİ ZEKALILAR VAR
Diyelim ki, gerçekten bir operasyon talimatı verilmek isteniyor. Devletin her hücresine sızdığı söylenilen ve çok sayıda sahte belge hazırlayarak, teknolojiye ileri derecede hâkim olduğu belirtilen bir “örgüt”, talimat vermek için böyle ilkel vasıtalar mı kullanır? Sümeyye Erdoğan’ın öldürüleceğini ya da CHP’ye büyük maddi fonlar tahsis edileceğini Fuat Avni’nin Doğrudan Mesajı (DM) üzerinden Umut Oran’a haber veriyorlar. MİT TIR’larına yönelik o büyük operasyon, “İslâm’la şiddet bağdaşmaz” cümlesi içine sığdırılıyor. Tahşiye için, dizi senaryosunu kullanıyorlar…
Akla ziyan ama hâlâ bu komplo teorilerine inanan geri zekâlılar var.