Gündem
27 Şub 2018 10:27 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:02

Nazlı Çelik'ten flaş sözler: Çok sayıda ölüm tehdidi aldım!

Nazlı Çelik gazetecilik hayatında işini yaparken çoğu kez ölüm tehditleri aldığını açıkladı.

Star Haber Genel Yayın Yönetmeni ve Ana Haber Sunucusu Nazlı Çelik, Van Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşi programına katıldı. Süphan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşide konuşan Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik mesleki hayatından kesitler aktararak, ulaştığı başarının yollarını anlattı.

Çelik, "Hayatımın en verimli, en güzel 6 yılını polis ve adliye muhabirliği üzerinde uzmanlaşarak tamamladım. Muhabirlik anları en kıymetli anlar. Sinagog saldırıları, patlamalar, emniyet içerisinde sorgular, yangınlar sürekli bir koşuşturma içerisindeydik. Başkalarının hayatlarını sadece uzaktan seyretmekle değil de gidip yaşayarak görme fırsatı buldum. Bekar evlerinden, tek gözlü odalardan 3’er, 5’er kişinin nasıl kaldığına, hamalların hayatına girdim, sabah 05.00’da onlarla kalktım. Kuyruklara girdim, o hayat mücadelesinin nasıl olduğuna tanıklık ettim. Dolayısıyla ‘şehir notları’ yaptığım bir bölümde de insanların hayatına dokunmaya başladım" şeklinde konuştu.

Son 6 yıldır gurur duyduğu bir haber merkezini yönettiğini ifade eden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Star TV’ye geçtim. 2 sene boyunca gece haberlerini sundum. Sanatçılardan ekonomistlere, sarkıcılardan farklı bir konuk yelpazesiyle karşılaştım. 2 sene hafta sonu haberlerini, sonra ana haberleri, daha sonra tekrar ana haberleri sundum. Son 6 sene de Doğuş Grubu’nda çalışıyorum. Muhabirlikle başladı, editörlükle devam etti, haber müdürlüğü, haber koordinatörlüğü derken, son 6 sene de genel yayın yönetmeni olarak gurur duyduğum bir haber merkezini yönetiyorum."

"Çok kez ölüm tehditleri aldım"

Gazetecilik hayatında işini yaparken çoğu kez ölüm tehditleri aldığını belirten Çelik, şöyle konuştu:

"Şehit haberlerinin bir farkındalık oluşturması adına başka taraftan bakmaya çalıştık. Her zaman bültenimizde kırmızı çizgimiz oldu. Çünkü biz alışırsak, toplum alışırsa o zaman en tehlikeli şeylerin yaşanacağını düşündük. Hepimiz bedel ödüyoruz. Kahramanlar canlarıyla bu bedeli ödüyor. Tehditler, şikayetler alıyoruz. Bu işi yaparken çok kez ölüm tehditleri aldım. Küfürleri, hakaretler hep havalarda uçuştu. Başarılı olmak ve bir yola gitmek için korkudan arınmış olmanız lazım. O gücü yüreğinizde bulmanız lazım. Haklıdan, haktan ve insandan yana olmanız lazım. Gururla taktığım ay yıldızlı kolyemin ve bu ülkeye bir vefa borcum olarak elimden gelen en iyisini yapmaya çalıştım."