Gündem
11 Kas 2019 14:59 Son Güncelleme: 11 Kas 2019 15:12

Naim Süleymanoğlu’nun kayıp madalyası Twitter'dan çıktı

Dünya Halter Şampiyonu Naim Süleymanoğlu'nun kızları, “Hırsızlık, emniyeti suiistimal ve mala zarar verme" suçlarından Prof. Dr. Caner Taslaman hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Google Haberlere Abone ol

Dünya Halter Şampiyonu Naim Süleymanoğlu'nun kızları, Twitter hesabından Süleymanoğlu'nun madalyasını kendisine hediye ettiğini iddia eden Prof. Dr. Caner Taslaman'a "Hırsızlık, emniyeti suiistimal ve mala zarar verme" suçlarından suç duyurusunda bulundu.

Milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun madalyalarının kaybolması ile ilgili kızları suç duyusunda bulunarak madalyaların bulunmasını istemişti.

Bu haberler üzerine yazar Caner Taslaman, Twitter hesabından Naim Süleymanoğlu'nun 1991 senesinde Almanya'da kazandığı madalyayı kendisine hediye ettiğini iddia etti.

 

KIZLARI İADE İÇİN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Bunun üzerine Naim Süleymanoğlu'nun kızları Esin Süleymanoğlu ve Sezin Süleymanoğlu harekete geçerek avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulundu.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu dilekçesi sunan avukatlar Aziz Demir ve Tuğçe Keskin, Caner Taslaman için kovuşturma ve soruşturmanın yapılmasına, madalyanın aileye geri iade edilmesine dair dilekçe yazdı. 

MADALYA MÜZEYE DÖNECEK

Açıklama yapan Avukat Tuğçe Keskin, hukuki olarak madalyaların geri alınması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Keskin, madalyaların geri alındığında müzede sergileneceğini duyurdu. Naim Süleymanoğlu'nun ailesinin avukatı daha öncesinde de Süleymanoğlu'nun 7 dünya, 6 Avrupa, 3 olimpiyat madalyasının kaybolmasına ilişkin suç duyurusunda bulunmuştu.