Televizyon
02 Nis 2014 09:32 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:03

Nagehan Alçı'dan bomba iddia; 10 gün içinde Zaman gazetesi...

Gazeteci Nagehan Alçı CNN Türk ekranlarında Zaman Gazetesi hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu.

Nagehan Alçı'dan bomba iddia; 10 gün içinde Zaman gazetesi...
Alçı, 10 gün içinde Zaman Gazetesi'nden kopmalar olacağını öne sürdü...

CNN Türk'te yayınlanan Dört Bir Taraf programında gazeteci Nagehan Alçı çarpıcı bir iddia ortaya attı. Devletin içinde örgütlenmenin halk nezdinde bir karşılığı olmadığının altını çizen Alçı, Zaman Gazetesi yazarı ve aynı zamanda Cemaat'in önde gelen isimlerinden hüseyin gülerce'nin Hadi Özışık'a verdiği röportaja vurgu yaptı. Gülerce, Nehagan Alçı'nın sözünü ettiği o röportajda  Cemaat'in yaptığı hataları sıralamıştı.

GÜLERCE'NİN YAZISI YAYINLANACAK MI?
"Gülerce'nin yazısı yarın Zaman Gazetesi'nde yayınlanacak mı? Ben birşey bilmiyorum, sadece merak ediyorum" diyen Nagehan Alçı, sözlerini şöyle sürdürdü:

ON GÜN İÇİNDE ZAMAN'DAN KOPMALAR BAŞLAYACAK
İkincisi, önümüzdeki on gün içinde bakın göreceksiniz, Zaman Gazetesi'nden son derece önemli isimler kopacaklar. Çünkü bütün bu süreçte kendilerini kullanılmış hisseden, Türkiye'nin yakından takip ettiği isimler var.

BİZ ÇUVALLADIK DEYİP ÖZÜR DİLEYECEKLER Mİ?
Şimdi onların rahatsızlıklarını, yavaş yavaş çözülmelerini göreceğiz. Ama bazıları da, ısrarla seçim öncesi "Ak Parti yüzde 35 alacak" diyorlardı, merak ediyorum bugün özür dileyecekler mi? "Siyasi analiz işinde çuvallıyoruz" diyecekler mi?
Ya da, "gördüklerimizi söylemedik, çünkü Türkiye'yi özellikle başka yöne sevketmeye çalıştık" gibi bir günah çıkarmaya girecekler mi? Hep beraber göreceğiz.