Nagehan Alçı, şiddet gördüğünü iddia etmişti: Rasim Ozan Kütahyalı'dan ilk açıklama

Gazeteci Nagehan Alçı, eski eşi Rasim Ozan Kütahyalı ile ilgili çarpıcı iddialarıyla gündeme gelmişti. Katıldığı programda, Kütahyalı'nın kendisine fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddet uyguladığını iddia eden Alçı, yaşadıklarını detaylı bir şekilde anlatmıştı. Rasim Ozan Kütahyalı cephesinden yanıt geldi.

Nagehan Alçı, şiddet gördüğünü iddia etmişti: Rasim Ozan Kütahyalı'dan ilk açıklama - Sayfa 1

Gazeteci Nagehan Alçı, Rasim Ozan Kütahyalı ile boşanmasının ardından yaşadıklarını anlatmıştı. Fiziksel ve psikolojik şiddet gördüğünü iddia eden Alçı'nın açıklamalarının ardından Kütahyalı'dan yanıt geldi.

16
Nagehan Alçı, şiddet gördüğünü iddia etmişti: Rasim Ozan Kütahyalı'dan ilk açıklama - Sayfa 2

Nagehan Alçı, 13 yıllık eşi Rasim Ozan Kütahyalı'dan geçtiğimiz yıl tek celsede boşandıktan sonra yaşadıklarını gazeteci Nevşin Mengü’nün programında anlatmıştı.

26
Nagehan Alçı, şiddet gördüğünü iddia etmişti: Rasim Ozan Kütahyalı'dan ilk açıklama - Sayfa 3

Alçı, 3 Ekim 2023’te boşandığı eşi Rasim Ozan Kütahyalı'nın kendisine psikolojik ve fiziksel şiddet uyguladığını iddia etmişti. Alçı'nın ifadeleri şu şekildeydi:

36
Nagehan Alçı, şiddet gördüğünü iddia etmişti: Rasim Ozan Kütahyalı'dan ilk açıklama - Sayfa 4

“Ama hukuk tanımaz. Şimdi mesela avukatımla bakıyoruz, tekrar onu söyleyeyim. Bakıyoruz, ‘ben hayatla böyle bir şey görmedim’ diyor. Çünkü hukuk tanımayan biri sistemde her türlü hareket edebiliyor, bunu anlayamıyoruz biz. Her şeyi aldı. Lira nafaka ödeniyor. ‘Ya nafaka ödememek diye bir şey olamaz, nafakayı alırsın’ diyor herkes. Öyle olmuyor işte, alamıyorsun. Hacize koyuyorsun… Kaç kişi hacze koymuş meğer. Rahat, hacizini falan da takmıyor, herkese borçlu, herkesle davalık, herkes mağdur. ‘Alabilen alsın’ diyor, hiç o da rahatsız olmuyor”

46