Nafaka davasında Cem Yılmaz'a kötü haber! Tek tek saydılar...

Cem Yılmaz'ın eski eşi Ahu Yağtu'ya az nafaka ödemek için açtığı dava sonuçlandı. Daha önce mahkeme kararıyla nafakayı 70 bin liraya indirmeyi başaran Cem Yılmaz, bu kararın bozulmasının ardından 10 bin dolar yani 186 bin lira nafaka ödemeye devam edecek.

Nafaka davasında Cem Yılmaz'a kötü haber! Tek tek saydılar... - Sayfa 1

Ahu Yağtu ile Cem Yılmaz, 20 aylık evliliklerini 2013 yılında bitirdi. Komedyen boşanmanın ardından Yağtu’ya 10 bin dolar nafaka ödemeye başladı. 2022’de ise Yılmaz dolar kurundaki artış ve pandemi koşulları nedeniyle nafakanın indirilmesi için eski eşine dava açtı.

116
Nafaka davasında Cem Yılmaz'a kötü haber! Tek tek saydılar... - Sayfa 2

Yılmaz 10 bin dolarlık nafakanın 40 bin Türk lirasına indirilmesini istedi. Mahkeme ise Yılmaz’ın talebini kısmen kabul ederek 70 bin Türk lirası nafaka ödemesini kabul etti.

216
Nafaka davasında Cem Yılmaz'a kötü haber! Tek tek saydılar... - Sayfa 3

Mahkemenin nafakayı 70 bin Türk lirasına indirmesinden sonra Ahu Yağtu’nun avukatı istinaf mahkemesine başvurdu.

316
Nafaka davasında Cem Yılmaz'a kötü haber! Tek tek saydılar... - Sayfa 4

“CEM YILMAZ’IN GELİRİNDE AZALMA OLMADI”

İstinaf mahkemesine verilen dilekçede, “Davacının pandemi sürecinden olumsuz etkilendiği, reklamlarda 14 milyon lira ücret aldığı, dizilerinin yayında olduğu, Avrupa’nın birçok şehrinde stand-up gösterileri yaptığı, Türkiye’deki ve Londra’daki taşınmazlarından döviz cinsinden kira geliri olduğu, mahkemenin Türkiye’deki enflasyon oranlarını dahi baz almadığı, davacının iş insanı olması nedeniyle dövizdeki öngörülemezlik unsurunu kabul etmediklerini” ifade ederek Cem Yılmaz’ın gelirlerinde azalmanın olmadığı belirtildi.

416