Gündem
18 Nis 2024 11:04 Son Güncelleme: 18 Nis 2024 11:14

Naci Görür, o sözlerin ardından çok sinirlendi! ‘Utanmıyor musunuz’ diyerek isyan etti…

Prof. Dr. Naci Görür, olası büyük İstanbul depremine yönelik yaptığı uyarılar için 'halkı tedirgin ediyor' yorumlarına sert tepki gösterdi. Görür, "Ne kafası bunlar" ifadelerini kullandı.

6 Şubat'ta meydana gelen ve 11 kenti yıkıma uğratan Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaraları sarılmaya çalışılırken, uzmanların olası büyük İstanbul depremine yönelik uyarıları devam ediyor.

Prof. Dr. Naci Görür, son olarak "Niye deprem diye halkı tedirgin ediyorsun" diyenlere sert tepki gösterdi.

Deprem bilimci sosyal medya hesabından paylaştığı videonun ardından, "Bu son gönderiyi Ocak 2023’de yani depremden önce yapmışım. Şimdi kimi insanlar niye deprem diye halkı tedirgin ediyorsun diyorlar. Ne kafası bunlar" ifadelerini kullandı.

Görür ikinci paylaşımında ise şunları kaydetti:

"Ocak 2023’de Aslı Şafak ile yaptığım bu konuşmadan kısa bir süre sonra 50 binden fazla insanımız öldü. Halkı korkutmak diye bir tabir kullanmaya utanmıyor musunuz?"

 

Naci Görür hatırlattığı uyarısında şunları söylemişti:

"Yarın uyandığımızda yüzlerce binlerce insanımız ölmüş olabilir. Millet olarak herhangi bir yerde ölümü bekler duruma geldik. ‘Bu işin şakası yok. Deprem lafı sevimsiz, konuşmayalım, korkuyoruz…’ Asıl deprem olduğu zaman yıkılmaktan korkmaz lazım. Bu işi umursamazlık edemeyiz. İstanbul’da beklediğimiz deprem olduğu zaman bizim düşünemeyeceğimiz boyutta insanımızın hayatı tehlikeye giriyor."

ETİKETLER
#naci görür #deprem