Gündem
12 Haz 2010 17:02 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:22

MÜZİSYEN ÖZDEMİR ERDOĞAN'DAN MÜTHİŞ İTİRAFLAR!

Müzisyen Özdemir Erdoğan katıldığı bir televizyon programında şok itiraflarda bulundu

Yaklaşık 60 yıldır sahnelerde olan ünlü şarkıcı ve müzisyen Özdemir Erdoğan, Bilal Özcan’ın hazırlayıp sunduğu "Laf Aramızda" programına katıldı.

Programda bir zamanlar mason olduğunu ve üstad derecesine gelmişken masonluktan kendi isteğiyle ayrıldığını belirten Erdoğan, "Ayrılmasaydım beni TRT Müzik Dairesi’nin başına getireceklerdi ama istemedim" dedi.

Sanat hayatında edindiği kariyere kendi çabalarıyla ulaştığını vurgulayan Erdoğan, "Bu yolda zor gidiliyor ama çok mutluyum. Çünkü bugün bana verilen emaneti Allah’a vereceğim vakit kuş gibi hafif olacağım. Ruhum o kadar rahat ve asude ki bilemezsiniz" diye konuştu.

MÜZİKTE DE BİR MÜSİAD LAZIM

Sezen Aksu ile Eurovision’a gitmek için Türkiye elemelerine katıldıklarına da dikkat çeken ancak 4’üncü olabildiklerini söyleyen Özdemir Erdoğan, o tarihte TRT Müzik Dairesi’nin başındaki Kenan Yomralı’nın haklarını yediğini belirtti. Günümüzde medyada hep aynı yüzlerle karşılaşıldığına değinen Özdemir Erdoğan, bu isimlerin dizilerde de reklamlarda da hiç değişmediğini ifade etti. Ünlü sanatçının bu noktada çözüm önerisi ise şöyle: "Nasıl ki TÜSİAD’a karşı MÜSİAD kurulduysa bu sektörde de böyle bir yapılanmaya gidilmeli. Çünkü MÜSİAD çevresindeki insanlar dediler ki ’Bu TÜSİAD’cılardan bize ekmek yok kardeşim. O zaman biz MÜSİAD’ı kuralım ve güçlenelim.’ Aynı şekilde müzikte de böyle bir MÜSİAD lazım. Bu sektör bir tekelin elinde ve bu tekel Türkiye’ye Batılı bir kültürü dayatan bir ekip... Bu ortamda genç bir neslin, hele o ortama o kültüre mensup olmayan kişinin oralarda şans bulması mümkün değil."

KANSERİ YENDİ

Son üç yıldır ikinci baharını yaşayan Özdemir Erdoğan, yakalandığı kanseri yenmeyi, "Aslında yapacak daha çok işim varmış" şeklinde yorumladı ve şunları ekledi: "Çok lanet bir hastalık. Allah duçar etmesin, Allah sabır versin ama her şeyden önce dik durmaları lazım bir kere. Tevekkül her zaman önce gelir."

TARKAN’I HEP UYARDIM

Sanatçılar arasında Tarkan’ı çok beğendiğini ifade eden Özdemir Erdoğan, "O, Zeki Müren’den sonra gelen ikinci büyük şöhrettir" dedi. Özdemir, şöyle devam etti: "Ben Tarkan’ı zamanında hep uyardım, dinlemedi; bunu basınımız hep eleştiri olarak algıladı. Tarkan’ın en büyük hatası, evrensele oynamasıydı. Bu alkışlanılacak, çok hoş ve güzel bir teşebbüstür. Ancak Tarkan kendi öz müziğini uluslararası arenada söylemedi. Adamlara, kendi müziklerini söylemeye kalktı, istemediler."