Gündem
07 Oca 2016 09:42 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:17

Mustafa Sarıgül'e Yargıtay'dan kötü haber: Tehdit davası yeniden görülecek!

Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül hakkında, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü’nün suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmada verilen takipsizlik kararı Yargıtay’dan döndü.

Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve oğlu Emir Sarıgül hakkında, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü’nün suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmada verilen takipsizlik kararı Yargıtay’dan döndü

Nazlı İnönü, bir röportajında, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün kendisini ve eşini ölümle tehdit ettiğini iddia etmiş, iddiaları kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı. İddialar üzerine harekete geçerek re’sen soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Hayri ve Nazlı İnönü’yü ifadeye çağırmıştı.

Hayri ve Nazlı İnönü, savcılık ifadelerinde Mustafa Sarıgül ile oğlu Emir Sarıgül hakkında "tehdit" suçlamasıyla şikâyetçi olmuşlardı.  Savcılık, 4 Şubat 2015 tarihinde konuyla ilgili soruşturmaya yer olmadığına karar vermiş ve Sarıgül hakkında dava açılmamıştı. 

HAKLI OLDUĞUMU TESCİL ETTİ
Hürriyet'teki habere göre, yaklaşık bir yıl sonra Şişli Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamayla İnönü - Sarıgül kavgasının bitmediği ortaya çıktı.

Açıklamada, İnönü’nün  Adalet Bakanlığı’na başvurarak savcılık kararına itiraz ettiği ve ‘kanun yararına bozma’ talebinde bulunduğu belirtilirken “Yargıtay 4. Ceza Dairesi, 3 Aralık 2015’te savcılığın takipsizlik kararının kanun yararına bozulmasına karar verdi. Karar, Yargıtay’ın resmi internet sitesinde yayınlandı” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Hayri İnönü’nün  şu demecine yer verildi:

Daha önce de takipsizlik kararının yerinde olmadığını belirtmiştim. Yargıtay, bu kararıyla haklı olduğumu tescil etti. Yanlış verilen bir kararın bozulması hukuk adına yerinde oldu.