Gündem
02 Ağu 2013 17:19 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:19

MUSTAFA MİYASOĞLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI!

Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren yazar, şair ve edebiyatçı Mustafa Miyasoğlu'nun cenazesi toprağa verildi.

Beyin tümörü nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 67 yaşındaki yazar, şair ve edebiyatçı Mustafa Miyasoğlu'nun cenazesi toprağa verildi.
Mustafa Miyasoğlu için öğle vakti Fatih Camisi'nde düzenlenen törende, cenaze namazı kılındı. Cenazede taziyeleri Miyasoğlu'nun eşi Nilüfer ve oğulları Mehmet, Eren ve Emre Miyasoğlu kabul etti.

Törene, Miyasoğlu'nun ailesi ve yakınlarının yanı sıra Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, AK Parti genel başkan yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Ekrem Erdem, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile bazı edebiyatçılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkanı Abddulah Gül'ün çelenk gönderdiği törende, Nilüfer Miyasoğlu, eşinin tabutu önünde uzun süre gözyaşı döktü.

Namazının ardından Miyasoğlu'nun cenazesi omuzlara alınarak, cenaze aracına konuldu. Mustafa Miyasoğlu daha sonra Eyüp Mezarlığı'nda toprağa verildi.

"İhmalin olduğunu düşünmüyorum"

Merhum Mustafa Miyasoğlu'nun oğlu Mehmet Miyasoğlu, babasının İstanbul'a ilk kez 1967 yılında geldiğini belirterek, babasının Eyüp Sultan'a Necip Fazıl'ın yanına defnedilmek istendiğini, ancak yer olmaması nedeniyle Bahariye Medresesi'ne gömüleceğini söyledi. Mehmet Miyasoğlu, "Eminin kendisi hayatta olsaydı o da orayı severdi. Güzel bir yere defnedeceğiz. Cenazeden sonra ziyaret etmek isteyenlerin kolayca bulabileceği bir yerdir" dedi.

Babasının hastane ihmali nedeniyle yaşamını yitirdiği yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Miyasoğlu, babasının rahatsızlığının ocak ayında başladığını ifade ederek, "Çevremiz ve ahbaplarımız hep devlet hastanelerine gittiği için biz de oranın daha güzel olacağını düşündük. Ancak, şu anda hata ettiğimizi düşünüyorum. Tabii doktorları da suçlamak istemiyorum. Ancak devlet hastanelerinde zaman kaybettiğimizi düşünüyorum. Son olarak kaldığı özel hastanede yoğun bir ilgi gösterdiler. Ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Orada herhangi bir ihmalin olduğunu düşünmüyorum" diye konuştu.