Gündem
08 Ara 2014 12:05 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:58

MÜSİAD 15.Ekonomi Basını Başarı Ödülleri sahiplerini buluyor!

MÜSİAD’ın ekonomi basınındaki başarılı gazeteci, yayın organı ve kuruluşların teşvik edilmesi amacıyla düzenlediği, Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’nin (EBBÖ) bu yıl 15.’si gerçekleştirilecek.

15. MÜSİAD Ekonomi Basını Başarı Ödülleri yarışmasına aday olacak yayın ve haberlerin en geç 16 Ocak 2015 Cuma gününe kadar MÜSİAD İletişim birimine ulaştırılması, önerilmesi ve ödüle başvuruların yapılması gerekiyor.

Herhangi bir medya kuruluşunda profesyonel olarak görev yapan bütün medya mensuplarına açık olan yarışmada adaylar, 1 Ocak 2014 ile 31 Aralık 2014 tarihleri arasında ulusal gazete, dergi, internet sitesi ve televizyonlarda yayınlanmış en fazla üç ayrı çalışma ile başvuru yapabileceklerdir.

Yarışmaya gönderilecek haber ve yayınlar, her yıl olduğu gibi bu yılda Üniversiteler, İş dünyası, İletişim camiası ve basın sektörünün deneyimli isimlerinden oluşacak jüri tarafından belirlenecek.

Birinci seçilecek kişi ve kuruluşlar ve Jüri Özel Ödülü almaya hak kazananlar düzenlenecek törenle ödülleriyle buluşacak.

9 ana kategoride verilecek ödüller kapsamında, bu yıl haber ajanslarının haberleri de değerlendirmeye alınacak.

Ekonomi Basını Başarı Ödüllerine, bir medya kuruluşunda (Ulusal gazete, dergi, internet sitesi, televizyon) görev yapan basın mensupları kişisel olarak ya da medya kuruluşları kurum olarak katılabilecek. Adayların, çalışmanın yayınlandığı haberin kupürünü, videosunu, linkini ya da internet adresini mail yoluyla "burcu.tanidir@musiad.org.tr veya hamdi.ekinci@musiad.org.tr" adresine göndermeleri yeterli olacak. Yarışmaya MÜSİAD Yönetim Kurulu, EBBÖ Jüri Üyeleri, MÜSİAD personeli ve yakınları başvuruda bulunamayacak.

Aday olacak çalışma ve yayınların, "Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumlulukları Bildirgesi" normlarına uygun olması ön şart olduğu yarışmada, bu şarta uymayan eserler, yarışma için teklif edilmiş olsalar dahi ön eleme kurulu ya da jüri tarafından yarışma dışı bırakılabilecek.

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

Yarışmada, aday olacak çalışma ve yayınların "Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumlulukları Bildirgesi" normlarına uygun olması ön şarttır. Bu şarta uymayan eserler, yarışma için teklif edilmiş olsalar dahi, ön eleme kurulu ya da jüri tarafından yarışma dışı bırakılabilir. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri, yedi kritere göre belirlenir:

• Yenilik / Gündemi belirleyicilik,

• Özgünlük / Farklılık,

• Objektiflik / Tarafsızlık,

• Gerçeklik / Doğruluk

• Stratejiklik / Sosyal faydalılık,

• Etik yaklaşım / Ahlaka uygunluk

• Kişisel başarı / Beceriklilik

15. EBBÖ KATEGORİLERİ


YILIN EKONOMİ HABERİ

YILIN REEL SEKTÖR HABERİ

YILIN EKONOMİ ARAŞTIRMA HABERİ

YILIN EKONOMİ RÖPORTAJI

YILIN EKONOMİ KULİSİ HABERİ

YILIN EKONOMİ YAZARI

YILIN EKONOMİ YAYINI

YILIN EKONOMİ SİTESİ

YILIN EKONOMİ PROGRAMI

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ