Gündem
02 Ağu 2020 15:42 Son Güncelleme: 02 Ağu 2020 17:46

Müjde Ar'dan Bodrum Belediyesi hakkında suç duyurusu

Sanatçı Müjde Ar, Bodrum Belediyesi ile davalık oldu. Geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a açık mektup yazan Müjde Ar, gürültüden rahatsız olduğunu dile getirmişti...

Google Haberlere Abone ol
Müjde Ar'dan Bodrum Belediyesi hakkında suç duyurusu

Türk Sineması’nın ustalarından Müjde Ar, yaşamını sürdürdüğü Bodrum Gündoğan’daki evinde yaz aylarında rahat yüzü görmüyor… Usta oyuncu, evinin yakınlarındaki işletmeden gürültü nedeniyle şikayetçi oldu.

Durumu Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a da bir mektup ile bildiren Müjde Ar, işletmeye idari para cezası kesilmesi ile başlayan süreçte, gürültü konusunda bir türlü sonuç alınamaması üzerine konuyu yargıya taşıdı.

Hem işletme için hem de Bodrum Belediye Başkanlığı yetkilileri için yasal süreç başlatan Müjde Ar, basın ve kamuoyuna da durumu açıklayan mesaj yolladı. İşte Müjde Ar’ın mesajı:

BASINA VE KAMUOYUNA

1 Ağustos 2020

Bodrum Gündoğan / Kızılburun Mevkii’ndeki işletme tarafından düzenlenen gündüz plaj konserleri, akşam ise canlı müzik konserlerinin yarattığı dayanılmaz gürültü kirliliği sorunu nedeni ile şahsımca, “Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a açık mektup” başlıklı yazı kaleme alınmıştır.

Süreç öncesinde tarafımca ve başkalarınca işletme ile alakalı birçok şikayet ilgili kurumlara iletilmiştir. İlgili şikayetler sonucunda işletme hakkında Bodrum Belediyesince idari para cezaları kesilmiştir. Ancak gürültü kirliliğinin önlenmesine dönük herhangi bir idari karar veya netice alınamamıştır.

Gürültü kirliliğine sebebiyet veren işletme tarafından, şahsım hakkında iftira nedeni ile suç duyurusunda bulunulduğu iddia edilmiştir. Bu iddianın ortaya atıldığı tarihten önce şahsımca BVS Bosphorus Turizm İşletmeciliği A.Ş ve Günay Restoran yetkilileri hakkında Gürültüye Neden Olma Suçu (TCK 183. Mad.) ve Bodrum Belediye Başkanlığı yetkilileri hakkında Görevi Kötüye Kullanma (TCK 257 Mad.) nedeni ile suç duyurusunda bulunulduğu sabittir. Söz konusu dosyaların Savcılık aşamasında olduğu, tarafımıza husumet yöneltme amacı güden işletmece gizlenmektedir.

Son olarak, tarafımızın olayı şahsileştirmek gibi bir çabası yoktur. Gürültü kirliliğine neden olan işletmenin vurdumduymaz eylemlerinin sonlandırılması için yürütülen bir hukuk mücadelesi vardır. Ne var ki tüm şiddeti ile gürültü kirliliği devam etmektedir.

Saygılarımla.

Müjde AR KARAKAŞ