Gündem
16 Mar 2010 16:25 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:09

''MUHARREM SARIKAYA'NIN YALANIDIR!'' HABERTÜRK'ÜN ''TSK'YA REST'' HABERİNE TRT'DEN YALANLAMA!

Gazete Habertürk'ün bugün yayımlanan "TRT'den TSK'ya rest" başlıklı haberine TRT'den yalanlama geldi

TRT Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

TRT’DEN KAMUOYU DUYURUSU

Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Sn. Aslan Güner’in daveti üzerine Sn. İbrahim Şahin Küresel Terörizm ve Uluslararası İşbirliği konulu sempozyuma konuk olarak katılmıştır. Bu organizasyon esnasında; Habertürk Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya; Sn. İbrahim Şahin’in yanına gelerek sohbet etmek istemiş ve birkaç saniye içinde sorularını sormuştur.

Sn. İbrahim Şahin, Muharrem Sarıkaya’ya "medya yanılıyor biz de yanılabiliriz. Artık hızlı habercilik yapıyoruz. Biz bomba yüklü kamyon haberinde TSK’ya halel getirici bir ifade kullanmadık; kullanamayız. Bomba yüklü kamyonun TSK’ya ait olduğu açıklanınca haberlerimiz sona erdirilmiştir. Biz büyük yanlışlık yaparsak istifa etmeyi biliriz; peki siz kendi yaptığınız yanlışlıklar karşısında hangi erdemli hareketi yapıyorsunuz?" anlamındaki sözleri sarf etmiştir.

TRT Genel Müdürü Sn. İbrahim Şahin’in Türk Silahlı Kuvvetleriyle ilgili en küçük bir cümle ile bile olsa yorum yapması asla mümkün değildir. Kaldı ki, manşette "rest" gibi ağır bir itham; Muharrem Sarıkaya’nın yalanıdır.

Bir takım çevreler ısrarla TRT ve Sn. İbrahim Şahin’in TSK’ya yönelik haber yaptığını iddia etmektedirler. Bu çevreler, TRT yayınlarını iyi takip ederlerse, 42 yıllık TRT tarihinde; en önemli "asker, ordu, şehit, ulusal devrimler ve Atatürkçülük" haberlerinin yapıldığını göreceklerdir

Sistematik biçimde TRT ile TSK’yı karşı karşıya getirmek isteyenlerin yakın zamana kadar bizzat TSK düşmanı olmalarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

TSK ve TRT; kara propagandalarla ilişkilerini yıpratmayacak kadar köklü geleneklere sahiptirler.

TRT yöneticilerinin özgeçmişlerini ve fikirlerini inceleyenler; bu yönetimin TSK’ya karşı; hiçbir şekilde en küçük bir yorum yapmayacağını anlayacaktır.

Zihni karanlıklarını, TRT ve TRT yönetimi üzerinden aktarıp; Türk Silahlı Kuvvetlerini yıpratmak isteyenler; karşılarında yine TRT yayınlarını bulacaklardır.