Polemik & Kulis
23 Ara 2021 14:36 Son Güncelleme: 23 Ara 2021 14:45

Muharrem Sarıkaya'nın saldırısına uğramıştı! Kameraman Demir'e Altun'dan vefa plaketi

25. Zoom Uluslararası Haber Görüntüleri Yarışması ödülleri sahiplerini buldu. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın saldırısına maruz kalan kameraman Ahmet Demir, meslekte vefa ödülü aldı.

Türkiye Haber Kameramanları Derneğince düzenlenen yarışmanın ödül gecesi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un katılımı ile Ankara’da yapıldı.

Törende, gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın tokatlı saldırısına maruz kalan İHA kameramanı Ahmet Demir de meslekte vefa ödülü aldı.

Demir’e ödülünü veren İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Basın emekçisi Ahmet Demir kardeşimizin uğradığı fiziksel saldırıyı en sert şekilde kınıyor, kendisine geçmiş olsun diyorum” dedi.

"O İŞİNDEN OLDU, BEN İSE ÖDÜL SAHİBİ OLDUM"

Layık görüldüğü ödülü alırken çok duygulandığını dile getiren Ahmet Demir, "Bu ödülü alırken çok duygulandım. Çok mutlu oldum. Bu ödüle beni layık gördükleri için çok teşekkür ederim. Çok kötü bir olay yaşandı. Çok çirkin bir saldırıydı. Ancak hayat işte böyle bir şey. Ben tepki vermeyerek en büyük cezayı verdim. O işinden oldu, ben ise ödül sahibi oldum. Bu işler böyle. Allah saygı gösterenin, sevgi verenin ve iyilik yapanın yanında diyoruz. Aynı zamanda bu ödülü almamda bana yardımcı olan kurumum İhlas Haber Ajansı'na çok teşekkür ediyorum. İyi ki varlar" ifadelerini kullandı.