Ekonomi
08 Şub 2023 13:21 Son Güncelleme: 08 Şub 2023 13:30

Muharrem İnce’den flaş borsa çağrısı! ‘Tüm hepsini iptal edin…’

Sosyal medya üzerinden çağrıda bulunan Muharrem İnce, “Borsada pazartesi gününden bugüne kadar yapılan tüm işlemleri iptal edin” dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Borsa İstanbul'da 3 gün boyunca açık olmasına tepki gösterdi ve "Pazartesi gününden bugüne kadar yapılan tüm işlemleri iptal edin" çağrısı yaptı.

Muharrem İnce, Twitter'dan yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"İnsanlar canıyla uğraşırken borsayı işleme kapatmadınız. Borsaya yatırım yapın dediniz, insanların soyulmasına göz yumdunuz. Neyse ki bugün itibariyle geç de olsa borsada işlemleri durdunuz ama yetmez. Pazartesi gününden bugüne kadar yapılan tüm işlemleri iptal edin.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı'nın, Cumhurbaşkanı Danışmanı'nın, Devlet Denetleme Kurulu Başkanı'nın ve İletişim Başkanı'nın; Borsa İstanbul yönetiminde ne işi var? Fazla maaş alsınlar ve borsada insanların soyulmasına göz yumsunlar diye mi atadın oraya?

Sayın Erdoğan, Borsa İstanbul yönetimine yerleştirdiğin bürokratlarını, bu kendini bilmez Ekonomi Bakanı'nı ve SPK Başkanı'nı derhal görevden al! Seni millet seçimde zaten görevden alacak!"