Politika
11 Mayıs 2023 14:12 Son Güncelleme: 11 Mayıs 2023 14:21

Muharrem İnce ‘adaylık kararını’ açıkladı! ‘Son 45 günde gördüklerimi…’

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, düzenlediği basın toplantısıyla Cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıkladı.

Dün rahatsızlanarak programlarını iptal eden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yaptığı basın açıklaması ile Cumhurbaşkanı adaylığından çekildiğini açıkladı.

Muharrem İnce’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

"Son 45 günde gördüklerimi 45 senede görmedim.

Sahte dekontlar, olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler, fotoğraflar... İsrailli bir porno sitesinden alıyor görüntüyü benim kelleyi kesip oraya koyuyor FETÖ'cüler.  Muhalif olmak için bunu paylaşanlar da var.

Benim böyle bir görüntüm, ses kaydım yok. Özel hayatın gizliliği falan değil bu, iftira. Gerçek değil bu. T.C. Devleti benim itibarımı koruyamamıştır. Bir yurttaşının, bir cumhurbaşkanı adayının itibarını korumakla görevlidir devlet, medya, emniyet... Alenen iftira! 5 milyon dolarlık dekont.

Yazıyor geçiyor adam, nerede bu savcılar?

Bir yandan FETÖ'cüler bir yandan PKK'lılar saldırıyor. 45 gün boyunca her gün başka bir iftira...

Pazar günü sandığa gideceğiz. Memleket Partisi Türkiye'nin geleceği için önemlidir, mecliste olmalıdır. HDP var, CHP listelerindeki 77 Saadetli Gelecekli DEVAlı var. AKP var. Atatürkçüler azınlıkta olacak Meclis'te. Türkiye'nin sigortası Memleket Partisidir. Mutlaka o Mecliste olmalıdır. Kim saldırırsa saldırsın, istedikleri kadar montaj kaset, montaj dekont yapsınlar, Memleket'e her evden bir oy istiyorum.

Atılan iftiralara, 'saraydan para aldı, görevini yapıyor çekilemez' diyenlere, bu alçaklığı yapanlara sesleniyorum. Benim bu kumpaslardan, montajlardan, sahte dekontlardan korktuğum yok. 45 gündür direniyorum. Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum.”