Gündem
01 Kas 2022 09:07 Son Güncelleme: 01 Kas 2022 09:31

Müftü'den skandal sözler! 'Onuncu Yıl Marşı ile tağutlarına tapınarak, avunuyor'

Daha önce ilçedeki Kur'an Kursları'nın 60 Bin liralık elektrik borcunu ödeyenlerin cennete gideceği vaadinde bulunduğu iddiasıyla gündeme gelen Yalvaç Müftüsü Ömer Can şimdi de WhatsApp durumundan Atatürk’e hakaret iddialarıyla tartışılıyor.

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde müftülük yapan Ömer Can, WathsApp'ta 'durum' paylaşımı yaptı ve yeni bir skandala imza attı. Daha önce de "Kur'an kursunun elektrik faturası ödeyene cennet" vaad eden Can, Whatsapp 'durum'unda, “TOGG açılış töreninin hatırlattığı” notuyla bir mesaj paylaştı. O mesaj ortalığı karıştırdı.

ATATÜRK'E 'TAĞUT' MU DEMEK İSTEDİ?

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “tağut” diyen Müftü Can 'durum' mesajında, “Fatih Sultan Mehmet Han, gemileri karadan yürütüp, çağ açıp, kapattı. Reis; yüz yıllık Lozan dayatma zulmünü ve ekonomi esaretini yıkarak, milli kalkınma ve şaha kalkma bayrağını cihana ilan edişinin sembolünü gösterdi. Anlayanlar gözyaşı ile şehadet getirerek, Allah’a yaklaşıyor. Anlamak istemeyenler, Onuncu Yıl Marşı ile tagutlarına (tapınılan varlık, put) tapınarak, avunuyor” ifadelerine yer verdi.

ATATÜRK'E 'PUT' DİYECEK KADAR...

Cumhuriyet’in mesaja ilişkin ulaştığı Can, “Ben öyle bir şey paylaşmadım” diyerek mesajı inkâr etti. Can hakkında, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ve “Atatürk'e hakaret” suçundan, Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Müftüye sosyal medyadan da çok sayıda tepki geldi.

Yalvaç Müftüsü sen bir kışkırtıcısın, provakatörsün. Seni Yalvaç'ta istemiyoruz. Huzurumuzu bozamayacaksın.”

Allah'a değil, kula kul olmuşsun. Okuma yazma özürlüsün, Lozan'ı okumadığın için uyduruyorsun, adının Türk olmasını borçlu olduğun Atatürk'e put diyecek kadar soysuz olduğunu da gösteriyorsun.”