Spor
23 Mayıs 2021 11:24 Son Güncelleme: 23 Mayıs 2021 11:37

Müftüden Ali Koç'a skandal sözler! Diyanet soruşturma başlattı!

Diyanet İşleri Başkanlığı, verdiği vaazda Selanik göçmenleri ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'u hedef alan Düzce Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlattı.

Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu, bayram ziyareti için gittiği memleketi Sakarya'nın Karasu ilçesinde Cuma namazı kıldırdı. Müftü Şaban Soytekinoğlu, Cuma vaazında Filistin olayları ve Yahudilere değindi. Soytekinoğlu, Selanik göçmenleriyle ilgili olarak, "Yüzde 90'ı Selanik göçmeni ve sabetayist. Ne demek sabetayist? Müslümanlığa girmiş gözüken Yahudiler. Aslında Müslüman değil" ifadelerini kullandı.

"ŞU AN BİRTAKIM ŞİRKETİN BAŞKANI"
Soytekinoğlu, konuşmasının devamını Gezi olaylarına bağlayarak, "İstanbul'da Gezi olaylarında otellerinde barındıran kimdi? Gene Yahudilerdi. Şu an bir şirketin birtakımın da başkanı" ifadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ TOPLADI
Cami cemaati tarafından kayıt altına alınan Müftü Soytenikoğlu, vaazının sosyal medyada yayınlanmasının ardından özellikle Balkan dernekleri ve takım taraftarları sosyal medyada tepki topladı.

DİYANET TARAFINDAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Diyanet İşleri Başkanlığı, yaşanan gelişmeler üzerine Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlattı. Diyanet'ten yapılan açıklamada, "Bazı medya organlarında yer alan haberler nedeniyle Düzce Akçakoca İlçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlatılmıştır" denildi.