Gündem
02 Şub 2022 07:09 Son Güncelleme: 02 Şub 2022 09:19

MSB’den gece yarısı flaş harekat... Bu fotoğrafla duyuruldu

Milli Savunma Bakanlığı, PKK’ya yönelik harekâtı sosyal medya hesabından operasyona kalkan bir F-16 fotoğrafı ekleyip, “Teröristlerin inleri başlarına yıkılıyor” ifadeleriyle duyurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri akşam saatlerinde Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya yönelik flaş bir sınır ötesi harekâta imza attı.

Milli Savunma Bakanlığı da bu harekâtı sosyal medya hesabından operasyona kalkan bir F-16 fotoğrafı ekleyip, “Teröristlerin inleri başlarına yıkılıyor” ifadeleriyle duyurdu.

Gece yarısı yapılan bu paylaşımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da retweetlemesi dikkat çekti.

Operasyonun ardından Milli Savunma Bakanlığı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“PKK/KCK/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak ve Suriye Kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Antlaşmasının 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak ve Suriye Kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Derik, Sincar ve Karacak bölgelerindeki terör yuvalarına karşı Kış Kartalı Hava Harekâtı icra edilmiştir.

​İcra edilen Kış Kartalı Harekâtı’nda; ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel, mühimmat depoları ve sözde karargâh ve eğitim kampları hedef alınmıştır. Harekâtın planlama ve icrasında, sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunması konusunda azami hassasiyet gösterilmiştir.

​Büyük oranda yerli ve milli mühimmat kullanılan harekât sonrası tüm uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüştür.

​Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ülkemizin ve milletimizin güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edilecektir.”

İşte o tweet: