Ekonomi
07 Ara 2023 07:18 Son Güncelleme: 07 Ara 2023 07:20

Motorine indirim geldi: Benzinin fiyatı ne zaman düşecek?

Akaryakıt fiyatları için beklenen indirim gerçekleşti. 7 Aralık 2023 benzin motorin (mazot) fiyatları 1 lira 34 kuruş indirim gördü. Böylece motorin litre fiyatı 37 lirayı gördü.

Akaryakıt fiyatları tarafından zamların yanı sıra yer yer indirim geliyor. Brent petrol fiyatlarında dalgalanmayla, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

Dün gece itibarıyla yapılan indirimin ardından 'Güncel akaryakıt fiyatları kaç TL? Benzin litre fiyatı ve motorin litre fiyatı kaç para, dizel yakıt ne kadar oldu?' gibi dorular da cevabını buldu.

MOTORİNE NE KADAR İNDİRİM YAPILDI?

Motorin fiyatlarına gece yarısından itibaren geçerli 1 lira 34 kuruş indirim yapıldı.

BENZİNE İNDİRİM GELECEK Mİ?

Benzin grubunda ise fiyat değişikliği olmamakla beraber ne zaman indirim geleceği sorusu değişkenlik gösteriyor. Brent petroldeki düşüşün devam etmesi halinde benzine de indirimin yakın olduğunu söyleyen uzmanlar, piyasadaki dalgalanmayı hatırlatıyor.

GÜNCEL MOTORİN FİYATLARI

Akaryakıt sektörü kaynaklarının verdiği bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatı İstanbul'da 37.30 liraya indi. Ankara'da motorinin litre fiyatı 38.20 lira, İzmir'de ise 37.13 lira oldu.

GÜNCEL BENZİN FİYATLARI

Benzinin litre fiyatı İstanbul'da 34.55 lira, Ankara'da 35.20 lira, İzmir'de ise 35.31 lira seviyesinde bulunuyor.